Bora Bora - wakacje na rajskiej wyspie. Ile kosztuje wypoczynek na środku oceanu? Nie jest tani

Komu nigdy nie marzył się wypoczynek pod palmami? Można to zrobić na rajskiej wyspie Bora Bora. Wakacje z dala od cywilizacji kuszą różnymi atrakcjami. Minusem jest jednak cena. Wypoczynek na egzotycznej wyspie nie należy bowiem do najtańszych.

Interesujesz się tematyką związaną z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Bora Bora to wyspa położona w Polinezji Francuskiej. Turystów przyciąga swoim klimatem i tym, że podczas wakacji można odpocząć w cieniu palm kokosowych. Ogromną atrakcją jest możliwość pływania w lazurowym oceanie. Jej powierzchnia jest niewielka, ma tylko 38 kilometrów kwadratowych. Zamieszkują ją Polinezyjczycy, czyli rdzenni mieszkańcy tamtejszych rejonów. 

Atrakcje Turcji Turcja - wybierasz się na wakacje? Tych atrakcji nie możesz przegapić

Bora Bora - wakacje na rajskiej wyspie. Ile kosztuje podróż?

Ceny wypoczynku w tym kurorcie mogą odstraszać. Wakacje w takim miejscu nie są najtańsze. Nawet oferty typu last minute lub first minute będą kosztować niemało. Jak podaje portal turystycznyninja.pl, najtańsze oferty standardowe zaczynają się od 12 tysięcy złotych od osoby. Najczęściej jednak cena oscyluje między 15 a 20 tysiącami złotych. Jak to wygląda w przypadku all inclusive? Wakacje na Bora Bora kosztować będą co najmniej 15 tysięcy złotych od osoby. 

Jeśli zależy nam na niskiej cenie, możemy wybrać się tam poza sezonem turystycznym, czyli między listopadem a kwietniem. Musimy mieć jednak na uwadze, że pogoda w te dni bywa niesprzyjająca. 

Bora Bora - wakacje wśród palm i świątyń. Co warto zobaczyć?

Wyspa ta jest oddalona od świata. Możliwość przebywania w takim miejscu sprawia, że turyści czują się wyjątkowo. Egzotyczny raj na ziemi kusi mnóstwem atrakcji. Możliwość pływania w oceanie i popijanie drinków z palemką na plaży Matira to tylko niektóre z nich. 

Góra Otemanu
Znajduje się ona w centrum wyspy. Jest pozostałością po wygasłym wulkanie i mierzy 727 m n.p.m. Turyści chętnie na nią wchodzą i podziwiają widoki. Z jej szczytu zobaczymy przepiękną lagunę.

Rafa koralowa i Aqua Safari
Możliwość poruszania się po podwodnym świecie zawsze interesował podróżnych. Nurkowanie połączyć można ze spacerem po dnie oceanu i obserwowaniem rafy koralowej. Podczas tej podróży mijać nas będą różne kolorowe rybki. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również konika morskiego. 

Karmienie rekinów
Niektóre firmy oferują bardzo ciekawą atrakcję. Odważniejsi mogą karmić rekiny z ręki. Wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Stare świątynie
Bora Bora słynie również z kultury polinezyjskiej, która zachowała się do dziś. Na wyspie znajdują się świątynie o nazwie "marae". Każda z nich ma swoją historię i związana jest z wyjątkowym systemem wierzeń. Organizowano tam najważniejsze uroczystości. Największa z nich, Marae Fare Opu, służyła członkom rodziny królewskiej. Dzisiaj w tym miejscu znajdują się dobrze zachowane ruiny. 

Malediwy są dumą i perłą Oceanu Indyjskiego. To archipelag egzotycznych ok. 1200 wysp zlokalizowanych na 26 atolach Gdzie można jechać bez paszportu covid? Podajemy listę krajów

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: