Planujesz podróż do Włoch? Oto co musisz wiedzieć (Włochy obostrzenia maj 2022)

Dobra wiadomość dla osób rozważających wyjazd do Włoch: początkiem maja 2022 zniesiono obowiązek odbywania kwarantanny po przekroczeniu granicy. Podczas wjazdu do tego kraju trzeba jednak okazywać certyfikat szczepienia/ozdrowienia/negatywnego wyniku testu. Nie trzeba za to już zasłaniać ust i nosa w większości przestrzeni zamkniętych, oraz okazywać Green Pass w celu skorzystania z większości usług i miejsc.

Planujesz wyjazd do Włoch w tym roku? Zniesienie restrykcji w maju 2022 dotyczących Covid-19 z pewnością zachęci do odwiedzenia tego kraju po dwóch latach trwania pandemii, która uniemożliwiała turystom swobodne przemieszczanie się na terenie państw EU i nie tylko. Jak podaje strona gov.pl:

Od 28 marca 2022 r. nie obowiązuje wymóg poddania się kwarantannie po przekroczeniu polskiej granicy. Nie trzeba również wykonywać testów na COVID-19 ani wypełniać Karty Lokalizacji Podróżnego. Dotyczy to zarówno osób zaszczepionych i niezaszczepionych.
Zobacz wideo Koronawirus: jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Planujesz odwiedzić Włochy? Obostrzenia w maju 2022 - Green Pass

Do końca maja wjeżdżających do Włoch wciąż obowiązuje Green Pass. Jest to certyfikat covidowy świadczący o byciu ozdrowieńcem, osobą zaszczepioną lub posiadającą negatywny wynik testu. Można go pobrać z Internetowego Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl w zakładce „Certyfikaty". Po wejściu tam  wystarczy wybrać rodzaj certyfikatu i kliknąć „Pobierz kod QR", a następnie zapisać dokument na swoim urządzeniu lub wydrukować. Certyfikat ten mogą pobrać osoby w pełni zaszczepione, po otrzymaniu negatywnego wynik testu na obecność koronawirusa, oraz te, które wyzdrowiały po COVID-19 (certyfikat jest ważny od 11. do 180. dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR).

Włochy (zdjęcie ilustracyjne) Nowe zasady wjazdu do Włoch. Niektórzy wciąż nie wjadą swobodnie

Planujesz urlop we Włoszech? Obostrzenia w maju 2022 - maseczki w transporcie publicznym

Od 1 maja 2022 r. noszenie maseczek w barach, restauracjach oraz sklepach nie jest już obowiązkowe, jednak jest rekomendowane. Do 15 czerwca br. przedłużono obowiązek noszenia maseczek klasy FFP2 we wszystkich środkach transportu publicznego, tj. w szpitalach, szkołach, w salach koncertowych, kinowych, teatralnych oraz podczas wydarzeń sportowych.

Dokładne i bieżące informacje na temat obostrzeń znajdują się na stronie ministerstwa gov.pl

Wenecja od czerwca 2022 roku wprowadza opłaty wjazdu do miasta W Wenecji tłumy jak przed pandemią. Miasto wprowadza opłaty

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: