Gdzie można jechać bez paszportu covid? Podajemy listę krajów

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 25 marca 2022 r., zniesiono obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy z Polską. nie jest tak jednak na całym świecie. Z różnych przyczyn wielu z nas nie jest zaszczepionych, ale i oni szukają wakacyjnych kierunków. Gdzie można jechać bez paszportu Covid? Przedstawiamy listę krajów.

Lista krajów, gdzie można swobodnie podróżować bez paszportu covid ciągle się uaktualnia, dlatego należy na bieżąco sprawdzać najnowsze dane. Fakt, iż wszyscy podróżni (bez względu na kraj, z którego wracają do Polski) nie podlegają kwarantannie, z pewnością wpłynie korzystnie na branżę turystyczną w tym roku.

Zobacz wideo Rząd od 1 marca znosi większość restrykcji

Gdzie można jechać bez paszportu covid? Lista krajów bez obowiązku kwarantanny po przylocie

 1. Albania
 2. Bułgaria
 3. Chorwacja
 4. Cypr
 5. Czarnogóra
 6. Dominikana
 7. Egipt
 8. Grecja
 9. Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie
 10. Jordania
 11. Kenia
 12. Kostaryka
 13. Kuba
 14. Macedonia Północna
 15. Malediwy
 16. Meksyk
 17. Oman
 18. Portugalia i Madera
 19. Seszele
 20. Sri Lanka
 21. Turcja
 22. Włochy
 23. Wyspy Zielonego Przylądka
 24. Zanzibar i Tanzania
 25. Zjednoczone Emiraty Arabskie

UWAGA: Niektóre kraje zastrzegły sobie wprowadzenie obowiązku kwarantanny dla tych turystów, którzy w okresie 14 dni przed przyjazdem przebywali na terenie krajów podwyższonego ryzyka. Według aktualnej mapy na stronie Forsal obrazującej poziom zagrożenia Covid-19, do krajów o wysokim ryzyku transmisji wirusa należą m.in. Polska, Iran, Słowenia, Słowenia, Irlandia, Cypr. Do krajów o wysokim ryzyku transmisji wirusa należą natomiast m.in. Czechy, Argentyna, Holandia, Turcja, Singapur. 

Gdzie można jechać bez paszportu covid? Lista krajów bez obowiązku testów na koronawirusa

 1. Albania
 2. Bułgaria
 3. Chorwacja
 4. Czarnogóra
 5. Dominikana
 6. Jordania
 7. Kostaryka
 8. Kuba
 9. Macedonia Północna
 10. Madera
 11. Malediwy
 12. Meksyk

UWAGA: W przypadku, gdy decydujemy się na podróż z przesiadką, musimy zapoznać się ze szczegółowymi zasadami wjazdu i tranzytu kraju, w którym się ona odbywa.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: