Pomysł na Dzień Dziecka. Świetnie i tanie atrakcje w Polsce. Mapa ciekawych miejsc dla najmłodszych

Dzień dziecka, który wypada 1 czerwca, zbliża się wielkimi krokami. To dzień pełen radości i uśmiechu dla wszystkich dzieci. Jeśli zastanawiasz się nad ciekawym prezentem, warto rozważyć wycieczkę do jednego z ciekawych miejsc. Idealnym pomysłem będzie podróż do jednej ze świetnych i tanich atrakcji w Polsce.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Międzynarodowy Dzień Dziecka to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci, ale także rodziców. W tym wyjątkowym czasie warto miło spędzić czas, dlatego przygotowaliśmy listę najciekawszych atrakcji w Polsce, które wywołają uśmiech bez względu na wiek. Wybrane przez nas miejsca mają bogatą ofertę, a wiele z nich wcale nie będzie nas wiele kosztować. 

Pomysł na Dzień Dziecka. Świetnie i tanie atrakcje

Do Dnia Dziecka pozostaje coraz mniej czasu, warto więc wcześniej się przygotować, by zaplanować ten dzień jak najlepiej. Ta wyjątkowa okazja jest powodem do wręczania pociechom prezentów. Zamiast kolejnej zabawki lub gadżetu, który będzie obiektem zainteresowania tylko przez kilka dni, warto zaplanować wycieczkę do jednego z ciekawych miejsc w Polsce. Taka atrakcja na pewno wywoła zainteresowanie, ale także będzie wspominana przez lata z uśmiechem na twarzy. Przygotowaliśmy listę, która oferuje wiele różnych i ciekawych atrakcji - od parków rozrywki po spokojniejsze miejsca dla fanów przyrody.

Zobacz wideo Park of Poland już otwarty. To największy zadaszony park wodny w Europie. Byliśmy na miejscu

Najlepsze Parki Rozrywki - rozrywka dla każdego

Parki rozrywki to bez wątpienia miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Tak właśnie jest w największym parku rozrywki w Polsce, czyli Energylandii. Wielki obiekt znajduje się w Zatorze i oferuje mnóstwo atrakcji. Znajdziemy tam aż sześć stref tematycznych, które gwarantują łącznie ok. 106 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. W tym kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska. Dla najmłodszych przygotowana jest odrębna strefa o pięknej nazwie Bajkolandia, gdzie znajdziemy kolorowe karuzele, piękną scenerię czy magiczną Farmę Krasnali. Starsze dzieci, a także rodzice w parku Energylandia znajdą wiele kolejek górskich, park wodny i inne ciekawe atrakcje. Dla rodzin powstała także Strefa Familijna, gdzie wszyscy mogą korzystać z bogatej oferty i wspólnie spędzać chwile. Na Dzień Dziecka przewidywane są także dodatkowe atrakcje, o których przeczytać możemy na oficjalnej stronie parku. 

Kolejnym ciekawym miejscem dla rodzin jest park Magiczne Ogrody, położony w Trzciankach w województwie lubelskim. To ciekawy punkt na mapie, który jest polecany dla wszystkich bez względu na wiek. Baśniowa kraina, położona pośród przepięknej roślinności, pełna jest magicznych postaci i zagadek. Odkrywanie ich jest świetną zabawą dla całej rodziny. Magiczne Ogrody Janowiec to miejsce nauki, relaksu i zabawy. Jest to ogród sensoryczny, a więc taki, który działa na wszystkie zmysły. I rzeczywiście, po przekroczeniu bramy wejściowej mamy wrażenie, że ze wszystkich stron otaczają nas rzeczy niezwykłe, przykuwające uwagę i pobudzające wyobraźnię. Znajdziemy tam mosty w koronach drzew o łącznej długości ponad 400 metrów, tunele i przejścia, do tego tory przeszkód i taras widokowy. W parku podziwiać możemy piękną roślinność oraz krainy tematyczne, zamieszkałe przez tajemniczych mieszkańców. Możemy odwiedzić tam Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, smocze Gniazdo czy Magiczne Fontanny. To miejsce z pewnością warto odwiedzić, by przenieść się w kolorowy, bajkowy świat. 

Dzien Dziecka. Aquaparki i ciekawe atrakcje wodne

Lista parków wodnych w Polsce jest długa i każdy z nich w jakiś sposób się wyróżnia, jednak dla fanów wodnych atrakcji miejscem, które warto odwiedzić jest Suntago. Park rozrywki i wypoczynku w znajduje się w miejscowości Wręcza i jest to największy zadaszony park wodny w Polsce i Europie. Znajdziemy tam 32 zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach, 12 tematycznych saun, a odpoczywać możemy pod 300 palmami. To miejsce o wspaniałej i bogatej ofercie dla każdego. Najmłodsi znajdą coś dla siebie w strefie Jamango, która oferuje wiele zjeżdżalni o różnym poziomie trudności oraz wodny statek piracki. Baseny są przystosowane dla dzieci, nie brakuje tam płytkich i ciepłych akwenów. Atrakcją dla nieco starszych może być np. basen, który generuje sztuczne fale czy spływ na pontonie po rwącej rzece. Więcej ciekawych informacji na temat obiektu Suntago znajdziesz w naszym artykule: Park of Poland. Jakie atrakcje czekają i ile kosztują bilety?

Poniżej przedstawiamy listę ciekawych basenów i parków wodnych:

 • Aquapark Reda Zagłosuj 
 • Aquapark Wrocław 
 • Baseny Tropikalne Binkowski Resort - Kielce 
 • Terma Bania - Białka Tatrzańska
 • Termy Maltańskie - Poznań 
 • Termy Chochołowskie

ZOO i Safari - wypoczynek wśród natury

Na naszej liście nie mogło zabraknąć ciekawych miejsc, gdzie można podziwiać życie zwierząt i piękno przyrody. Bez wątpienia najbardziej rozchwytywanym miejscem tego typu jest niedawno otwarte Orientarium w Łodzi. Jest to najnowocześniejszy kompleks odtwarzający klimat Azji Południowo-Wschodniej. Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Odwiedzający mogą obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Mieszka tam aż 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb, które można podziwiać w wielkim tunelu oraz 10 przeszklonych zbiornikach wodnych. To miejsce, które wywoła zachwyt w odwiedzających w każdym wieku. Bez wątpienia jest to miejsce warte odwiedzenia, warto jednak wcześniej przygotować się i kupić bilety online, ponieważ obiekt wywołuje spore zainteresowanie. 

Poniżej przedstawiamy listę innych ciekawych ogrodów zoologicznych, wartych uwagi:

 • ZOO i Afrykarium - Wrocław
 • ZOO Chorzów,
 • ZOO Gdańsk,
 • ZOO Kraków,
 • ZOO Opole,
 • ZOO Poznań,
 • ZOO Warszawa, 
 • ZOO Safari Borysew, 
 • Zwierzyniec Bałtowski Safari

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: