Co się dzieje w Zakopanem? Na Krupówkach tłumy mimo deszczu, zdjęcia z kamer pokazują wszystko

Zakopane jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków podczas świąt i długich weekendów. Frekwencja dopisała również w tegoroczną majówkę. Kamery uliczne uchwyciły tłumy spacerowiczów na Krupówkach, którzy mimo deszczu przemieszczali się głównym deptakiem miasta pod Giewontem.

Więcej wiadomości z Polski i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W poniedziałek synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu na południu Polski, jednak nawet kapryśna pogoda nie jest w stanie przeszkodzić urlopowiczom. Widać to szczególnie na nagraniach z kamer internetowych umieszczonych na Krupówkach.

Tłumy w Zakopanem mimo deszczu. Turyści spacerują po Krupówkach z parasolami

Nagrania z kamer w czasie rzeczywistym można znaleźć na stronie krupowkidolne.webcamera.pl. Około godziny 14 w poniedziałek można było zauważyć na nim wielu spacerowiczów z parasolami i w pelerynach przeciwdeszczowych. Wszystko wskazuje na to, że turyści chętnie korzystają z urlopów niezależnie od pogody.

Turyści spacerują po Krupówkach mimo kapryśnej pogodyTuryści spacerują po Krupówkach mimo kapryśnej pogody Fot. krupowkidolne.webcamera.pl

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Pogoda w Zakopanem - czasem słońce, czasem deszcz

Na całe szczęście załamanie pogody nie trwało jednak długo. Tuż przed godziną 15 w poniedziałek ponownie wyszło słońce, a turyści mogli schować parasole.

Turyści w Zakopanem przez chwilę mogli zaznać słońcaTuryści w Zakopanem przez chwilę mogli zaznać słońca fot. krupowkidolne.webcamera.pl

Niestety, urlopowicze pod Tatrami nie nacieszą się ładną pogodą zbyt długo - według prognoz IMGW na południu kraju pojawią się burze, którym lokalnie mogą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm oraz grad. Nie lepiej będzie we wtorek. Jak czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

We wtorek nadal miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a na południu kraju burze. Na północy Polski będzie chłodniej od 10°C do 13°C, cieplej na południu do 19°C. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: