Chcesz pojechać w piękne miejsce z Instagrama? Lepiej uważaj, możesz się nieźle zawieść

Coraz więcej podróżujących korzysta z poleceń i czerpie inspiracje na popularnych mediach społecznościowych. Według raportu firmy turystycznej Arrivia z kwietnia 2022 r. około 60 proc. przedstawicieli młodego pokolenia korzysta z portali w celach turystycznych. Piękne zdjęcia i nagania kuszą użytkowników, jednak są także przypadki małych niepowodzeń wynikających z internetowych inspiracji.

Social media dają nam nieskończoną masę możliwości, a jedną z nich jest podziwianie najdalszych zakątków świata na zdjęciach i nagraniach udostępnianych przez innych użytkowników na swoich profilach. Ta opcja generuje bardzo duże zainteresowanie w sieci i zachęca do podróżowania. 

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Ze swoich podróż przywożą niesamowite zdjęcia. To właśnie dzięki nim mogą podróżować. Zwiedzają świat dzięki swoim fantastycznym zdjęciom. Za jedno dostają nawet 35 tys. zł

TikTok i Instagram - inspiracją do podróży

Na samym TikToku popularny hashtag "podróże" ma aż 74,4 miliarda wyświetleń, a na Instagramie liczba ta jest równie oszołamiająca - około 624 milionów postów dotyczy podróży. Jednak kolorowe, piękne zdjęcia nie zawsze są zgodne z rzeczywistością. Często materiały są poddawane retuszowi i przeróbce, by wywołać większe zainteresowanie. Osoby, które nabrały się na ładne obrazki, postanowiły opublikować materiały w sieci, które ukazują znaczące różnice między treścią pokazywaną w internecie a surowymi realiami. 

Zobacz wideo Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo

Jedna z użytkowniczek platformy TikTok na swoim profilu postanowiła pokazać miejsce z jednego ze scenariuszy Disneya. Wideo pokazuje rzekome piękno Gastonii -  małego miasta w Północnej Karolinie, które miało zachwycać bajkowymi widokami. Zabawne wideo pokazuje reakcję użytkowniczki i jednocześnie spore rozczarowanie. Puenta, jaka płynie z tego materiału, jest prosta - przed wyjazdem zawsze warto zrobić dokładne rozeznanie i nie wierzyć we wszystko, co wyświetla się w sieci. 

Piękny, ukryty basen ogrodowy - kolejne rozczarowanie z TikToka

Kolejnym przykładem na to, żeby nie wierzyć we wszystko, co widzimy w Internecie jest opublikowany przez Lene Tuck filmik na TikToku. Kobieta postanowiła wybrać się w podróż w poszukiwaniu pięknego, ukrytego basenu w okolicach Melbourne - jednym z miast Australii. Wycieczka okazała się skomplikowana już na samym początku, ponieważ zbliżając się do wskazanego miejsca, kobieta straciła zasięg i nie mogła dotrzeć do celu. Droga do obiektu także była trudna - ścieżka była stroma i piaszczysta. Finalnie bajkowe miejsce ze zdjęć okazało się wielkim rozczarowaniem, co możemy obejrzeć na filmiku poniżej.

Zachęcające na social mediach miejsa - jak wyglądają naprawdę? 

Wiele z nas chociaż raz złapało się na tym, że social media wprowadzają w błąd. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, co w ciekawy sposób przedstawił 29-letni podróżnik i filmowiec Markus Romischer. Mężczyzna nakręcił film zatytułowany "Instagram vs Reality", w którym pokazuje, jak naprawdę wyglądają miejsca polecane na Instagramie. Porównane zastały zdjęcia z Madery, Szwajcarii czy Rzymu. Efekt jest naprawdę zdumiewający! 

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: