Majówka 2022: po słonecznym poniedziałku przyjdą zmiany w pogodzie. Czy będzie padać?

Za nami pierwszy dzień nowego miesiąca. Niedziela w całym kraju była bardzo udana pod względem pogodowym, a wielu spędziło ten czas na świeżym powietrzu. Jak będą wyglądać kolejne dni maja? Pogoda w poniedziałek będzie równie piękna, natomiast we wtorek możemy spodziewać się pogorszenia warunków atmosferycznych.

Zgodnie z przewidywaniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, już we wtorek nastąpi ochłodzenie. Do naszego kraju napływa powietrze polarno-morskie. Polska jutro znajdzie się w zasięgu niżu i chłodnego frontu atmosferycznego.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Poniedziałek, 2.05.2022: będzie słonecznie, ale nie wszędzie

Dziś najcieplej ma być na południowym zachodzie - 19 st. C, natomiast najchłodniej nad morzem - 10 st. C.

W centrum, na wschodzie i na południu Polski mogą wystąpić słabe, przelotne opady. Mieszkańcy tych regionów, którzy planują wyjście na spacer, nie powinni zapominać o parasolach oraz sprawdzać prognozy występowania - zaleca IMGW.

Czechy Majówka 2022. Co zobaczyć w Czechach? Nie brak tam atrakcji

Wtorek, 3.05.2022: widoczne pogorszenie pogody

O ile w poniedziałek tylko w niektórych częściach kraju mogą wystąpić słabe, przelotne opady, to we wtorek dodatkowo będzie odczuwalne widoczne ochłodzenie. Jak podaje oficjalna strona IMGW:

Na północy Polski będzie chłodniej od 10°C do 13°C, cieplej na południu do 19°C. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h

Czy czeka nas powrót zimna?

Jak podaje portal fanipogody.pl, już 4.05 ma niż, który znajdzie się nad Rosją, w połączeniu z płytkim niżem z południa kontynentu przyniesie gorszą aurę również w Polsce. Nie czeka nas wielkie załamanie pogody, ale pogoda zmieni się wyraźnie na niekorzyść. W całym kraju może występować więcej opadów. W nocy czekają nas przymrozki.

Źródło: IMGW, fanipogody.pl

Majówka (zdjęcie ilustracyjne) Majówka 2022. Gdzie pojechać na jednodniowy wypad w Polsce?

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: