"Milionerzy". Padło podchwytliwe pytanie o nazwę mieszkanki dolnośląskiego miasta. Znasz odpowiedź?

W czwartkowym 546. odcinku "Milionerów" kolejny uczestnik mierzył się z różnymi zagadnieniami, by wygrać główną wygraną - milion. Często z pozoru łatwe pytania okazują się najtrudniejszymi i tak też było tym razem. Jedno z nich było podchwytliwe - chodziło o nazwę mieszkanki jednego z miast na Dolnym Śląsku. Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Program "Milionerzy" niezmiennie cieszy się sporą popularnością, a na antenie jest już od ponad 20 lat. Walka o główną nagrodę dostarcza wielkich emocji. Tak było również i tym razem.

'Milionerzy'Skąd pochodzi miś Paddington? Pytanie o główną nagrodę w "Milionerach"

"Milionerzy". Pytanie za 2 tys. zł dotyczyło mieszkanki Dolnego Śląska

W 546. odcinku programu "Milionerzy" uczestnikiem rywalizującym o miliony był pan Maciej, prawnik z Warszawy. Mężczyzna przed kamerami wyznał, że, interesuje się dosłownie wszystkim. Lubi historię, politykę, sport, sztukę, kulturę, książki, podróże i gotowanie...

Tradycyjnie pojawiały się łatwiejsze, ale i nieco trudniejsze pytania. Gra rozpoczęła się sprawnie, a odpowiedzi padały dosyć szybko. Pierwsze schody pojawiły się w pytaniu za dwa tysiące zł. Dotyczyło ono nazwy mieszkanki jednego z dolnośląskich miast, brzmiało następująco:

Mieszkanka Lądka-Zdroju to...

  • A) lądka
  • B) lądczanka
  • C) zdrójka
  • D) zdrójczanka
Zobacz wideo Małgorzata Ohme o hejcie po "Milionerach": Nie zgłosiłam się tam, bo uważam, że jestem omnibusem Wybierz serwis

Mężczyzna nie krył zdumienia i potrzebował chwili, by podjąć decyzję. Uczestnik ostatecznie zdecydował się na wykorzystanie jednego z kół ratunkowych. O pomoc poprosił publiczność. Zdecydowana większość osób wybrała wariant B - lądczanką. Gracz również typował tę odpowiedź i poprosił prowadzącego o definitywne jej zaznaczenie. 

Po przerwie reklamowej Hubert Urbański poinformował, że to poprawna odpowiedź. To zagwarantowało panu Maciejowi możliwość dalszej gry o milion. Kolejne pytania nie sprawiły wiele problemu, jednak koła ratunkowe były nieuniknione. Dalsze losy uczestnika będziemy mogli oglądać już w kolejnym odcinku programu "Milionerzy" już w następny poniedziałek 2 maja. 

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: