Narty w Polsce w majówkę? Czemu nie! Kasprowy Wierch będzie otwarty dla narciarzy

Miłośnicy białego szaleństwa będą mieli okazję jeszcze pozjeżdżać w długi majowy weekend na stokach Kasprowego Wierchu. Polskie Koleje Linowe (PKL) przekazały, że pokrywa śnieżna na szczycie sięga do 160 cm.

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stornie głównej Gazeta.pl

Amatorzy sportów zimowych, którzy nie zdążyli skorzystać ze śniegu w sezonie mają ostatnią szansę, aby poszusować na stokach, w pięknych górskich okolicznościach. W majówkę otwarty będzie bowiem najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce.

Warunki narciarskie w Dolinie Gąsienicowej są bardzo dobre

W ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu czynna jest kolej krzesełkowa wraz z trasą narciarską w Dolinie Gąsienicowej, gdzie ciągle jeszcze utrzymują się bardzo dobre warunki. Trasa narciarska i kolej w Dolinie Goryczkowej jest czasowo nieczynna, ponieważ ze snu zimowego wybudziły się niedźwiedzie i są aktywne właśnie w tym rejonie

- powiedział Patryk Białokozowicz z zarządu PKL, cytowany przez Onet. Warto dodać, że oprócz tras w Dolinie Goryczkowej nieczynna jest również nartostrada do Kuźnic.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Trasa w Dolinie Goryczkowej nieczynna z powodu niedźwiedzi

Kolej krzesełkowa oraz trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej jest tymczasowo zamknięta w celu zapewnienia spokoju opuszczającym zimowe legowiska niedźwiedziom. Ich tropy są obserwowane w okolicy nartostrady i w rejonie dolnej stacji kolejki.

Ruch narciarski i obecność narciarzy korzystających z kolei krzesełkowej, a w szczególności przebywających w otoczeniu dolnej stacji kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej, miałby wpływ na aktywność i zachowanie niedźwiedziej rodziny

– tłumaczy Białokozowicz. Jak dodał, jeżeli niedźwiedzie zmienią rejon przebywania, to po uzgodnieniu z Tatrzańskim Parkiem Narodowym (TPN), PKL postara się wznowić działalność narciarską w Dolinie Goryczkowej.

PKL planuje zakończenie sezonu narciarskiego na Kasprowym Wierchu na 7 maja. Termin ten uzależniony jest jednak od warunków pogodowych oraz uzgodnień z TPN w związku z budzącą się na wiosnę przyrodą. Od 9 do 24 maja planowane są natomiast coroczne prace serwisowe kolejek linowych na Kasprowym Wierchu.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: