Najdłuższy na świecie most wiszący jest tuż przy polskiej granicy. Wkrótce otwarcie. Znamy ceny biletów

Zbliża się otwarcie najdłuższego na świecie mostu wiszącego, który połączy grzbiety dwóch szczytów górskich. Ta atrakcja powinna zelektryzować szczególnie Polaków, kładka znajduje się tuż przy naszej granicy - w czeskiej Dolni Moravie. Właśnie podano ceny biletów wstępu.

Gmina Dolni Morava to świetne miejsce na jednodniową wycieczkę podczas majowego wypoczynku w Kotlinie Kłodzkiej. Z Lądka-Zdroju dojedziemy tam już w niecałą godzinę. Na miejscu znajdziemy sporo atrakcji - od ścieżki w obłokach Sky Walk, po tor bobslejowy czy park wodny Mamutíka.

Po przejściu na drugą stronę mostu na turystów czeka interaktywna dwukilometrowa trasa edukacyjna "Most Czasu", która prezentuje walory przyrodnicze i historię regionu od 1935 roku. Aby wziąć udział w grze, będzie potrzebny przynajmniej jeden smartfon.

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Najdłuższy na świecie most wiszący: kiedy nastąpi otwarcie i ile zapłacimy?

Oficjalne otwarcie inwestycji zaplanowane jest na 9 maja 2022 r. Zapowiada się, że przyciągnie tłumy turystów, bo niektórzy z nich zaczęli rezerwować bilety, gdy tylko ośrodek opublikował cennik i umożliwił rezerwację online.

Bilet dla osoby dorosłej na most (bez wjazdu kolejką) kosztuje 350 koron czeskich (ok. 67 zł); dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat - 245 koron czeskich (47 zł). Jako że w ośrodku znajduje się kilka atrakcji, można będzie zakupić tzw. pakiet sky extra. W cenie 1105 koron czeskich (ok. 212 zł) będziemy mieć wówczas bilety wstępu na: ścieżkę w obłokach, wiszący most oraz przejazdy kolejką w górę i w dół. Jeśli zdecydujemy się na bilet ulgowy, za pakiet zapłacimy 765 koron czeskich (ok. 146 zł). Za sam wjazd i zjazd kolejką zapłacimy ok. 43 zł.

Istnieje możliwość zakupu biletów z wyprzedzeniem, za pośrednictwem strony internetowej. Drugą opcją jest kupno wejściówek w kasach samoobsługowych w centrum obsługi klienta lub w punktach sprzedaży, umieszczonych przy dolnej stacji kolejki linowej Sneznik. 

 

Co warto wiedzieć? Zwierzęta nie mają wstępu na most wiszący. Ze względów bezpieczeństwa oraz z uwagi na szerokość konstrukcji (zaledwie 1,2 m chodnika), atrakcja nie jest przystosowana dla wózków dziecięcych ani inwalidzkich. Nie można też poruszać się po niej rowerem ani hulajnogą. 

Praga - zdjęcie ilustracyjne Czechy. Zasady wjazdu. Koniec z testami i formularzami

Liczby, które opisują rozmiary mostu Sky Bridge 721, robią wrażenie

  • Most wznosi się na wysokości 95 m nad doliną (1135 m n.p.m.) i ma 721 m długości.
  • Szerokość chodnika wynosi 1,2 m. 
  • Wysokość mostu nad poziomem morza wynosi 1 110 - 1 116 metrów.
  • Siła uciągu każdej z sześciu głównych lin nośnych wynosi 360 ton.
  • Most jest wspierany przez 60 lin wiatrowych o różnych średnicach.
  • Długość całej ścieżki edukacyjnej to 2 km.

Sky Bridge 721 - jak dojechać do atrakcji?

Najdłuższy na świecie most wiszący położony jest blisko polskiej granicy. Ośrodek usytuowany jest w miejscowości Velka Morava. Samo wejście na Sky Bridge 721 znajduje się nieopodal górnej stacji wyciągu krzesełkowego Sneznik, przy schronisku Slamenka. 

Jak dojechać do ośrodka Relax & Sport Dolni Morava, w którym znajduje się most?Jak dojechać do ośrodka Relax & Sport Dolni Morava, w którym znajduje się most? Google Maps / Velká Morava 46, 561 69 Dolni Morava, Czechy

Także mieszkańcy Czech mają do tej atrakcji łatwy dojazd. Podróż z Pragi wynosi ok. 2,5 - 3 godz. samochodem (odległość to 200 km), z Brna do Dolni Moravy jest 160 km, a z Ostrawy ok. 185 km. 

W miejscowości Dolni Morava powstaje najdłuższy na świecie most wiszący Najdłuższy na świecie most wiszący. Tuż przy granicy. Znamy datę otwarcia

Źródło: www.dolnimorava.cz

Kaplica czaszek, Kutna Hora. Zdjęcie ilustracyjne Kaplica Czaszek. Miejsce, które mrozi krew w żyłach

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: