Zakopane. Majówka jeszcze się nie zaczęła, a turyści już się nie oszczędzają. Policja ostrzega

Majowy weekend jeszcze na dobre się nie zaczął, a turyści już tłumnie zjeżdżają się na Podhale. Z raportu przedstawionego przez Komendę Powiatową Policji w Zakopanem wynika, że służby musiały często interweniować. Policja ostrzega turystów, że będzie nagrywać.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Turysto! Są gesty, które mogą zaprowadzić do więzienia

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poinformowała, że w ostatni weekend funkcjonariusze mieli sporo interwencji. Było to związane z zachowaniem turystów, którzy w ostatnim czasie pojawili się w mieście. Służby najczęściej były wzywane z powodu zakłócania porządku i spokoju. Przyjezdni nadużywali alkoholu i głośno się zachowywali. Krzyki i imprezy przeszkadzały mieszkańcom Zakopanego. A majówka nawet się nie zaczęła...

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Kochasz Tatry? Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów szuka pracowników

Weekend przed majówką był bardzo głośny. Turyści całą noc imprezowali

Policja opublikowała raport, z którego wynika, że musiała podjąć aż 16 interwencji. Wszystkie miały miejsce w weekend i na początku tego tygodnia. Większość z nich dotyczyła Artykułu 51 Kodeksu Wykroczeń, czyli "Zakłócania spokoju lub porządku publicznego".

Służby wzywane były, ponieważ turyści nadużywali gościnności mieszkańców Podhala. Przyjezdni imprezowali, puszczali głośną muzykę i hałasowali. Mundurowi przyjeżdżali również do miejscowości, które położone są w pobliżu Zakopanego.

Policja wzywa turystów do opamiętania. "Interwencje są nagrywane"

Okazuje się, że takie wezwania funkcjonariusze otrzymują codziennie. W większości przypadków wystarczy upomnienie. Niekiedy zdarzają się też turyści, którym trzeba wystawić mandat w wysokości 500 złotych. Niektórzy jednak nawet po tym nie przestają się nagannie zachowywać. Ich sprawa trafia do sądu, a tam grozi im grzywna w wysokości 5000 złotych lub nawet kara pozbawienia wolności. Służby informują, że interwencje są nagrywane i mogą stanowić dowód przed sądem.

Policja prosi turystów o to, by uszanowali spokój mieszkańców i innych przyjezdnych. Każdy w majówkę chciałby odpocząć od zgiełku dnia codziennego.

Przypominamy, że zakłócenie spoczynku nocnego polega na uniemożliwieniu przynajmniej jednej osobie odpoczęcia w ciszy, która obowiązuje od 22.00 do 6.00. Przy czym nie jest konieczne, aby odpoczynek ten polegał na spaniu. Przejawiać się on może także w czytaniu, oglądaniu telewizji

- funkcjonariusze poinformowali na swoim profilu na Facebooku.

Podróżni na Okęciu. Warszawa, 22 kwietnia 2022r. Aktualny wykaz linii i tras realizowanych z Warszawy

Źródło: Onet.pl, Komenda Powiatowa Policji w Zakopanym

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: