Szwajcaria zlikwiduje wszystkie obostrzenia wjazdowe. Nowe zasady będą obowiązywać od 2 maja

Coraz więcej krajów w Europie decyduje się na zniesienie wszystkich restrykcji nałożonych na podróżujących w związku z pandemią koronawirusa. Restrykcje wyjazdowe zostały zniesione już m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz na Słowacji. Ostatnio na ten krok zdecydowały się także władze Szwajcarii. Nowe przepisy będą tam obowiązywać od maja. Co dokładnie ma się zmienić?

Szwajcaria jest kolejnym krajem europejskim, który likwiduje wszelkie obostrzenia wjazdowe. Nowe przepisy będą obowiązywać od poniedziałku 2 maja.

Zgodnie z nimi, każdy turysta, niezależnie od tego, z jakiego kraju podróżuje, będzie mógł wjechać na teren Szwajcarii bez konieczności przestrzegania jakichkolwiek zasad dotyczących COVID-19. Co za tym idzie, granicę tego będą mogli przekraczać zarówno osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi, jak i te, które nie przyjęły preparatu. Warto również przypomnieć, że Polacy już od dłuższego czasu mogą podróżować tam bez restrykcji związanych ze szczepieniami.

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Szwajcaria likwiduje obostrzenia wjazdowe. Co stoi za tą decyzją?

Najprawdopodobniej władze Szwajcarii zdecydowały się na to posunięcie po rozpatrzeniu wskaźników infekcji i szczepień. Według WHO w ciągu ostatnich siedmiu dni tamtejszy rząd zgłosił nieco ponad 14 500 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Jeżeli chodzi o same wskaźniki szczepień, Szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia Publicznego poinformował, że do 19 kwietnia Szwajcaria podała łącznie 15 664 046 dawek szczepionek. Oznacza to, że blisko 70 proc. całej populacji ukończyło podstawowy schemat szczepienia, natomiast kolejne 42,84 proc. otrzymało dodatkową dawkę szczepionki. Oznacza to, że kraj ten jest już coraz bliżej osiągnięcia odporności zbiorowej.

Szwajcaria wróciła do normalności już na początku kwietnia

Od 1 kwietnia na terenie tego kraju przestały obowiązywać wszystkie obostrzenia związane z koronawirusem, takie jak obowiązek izolowania osób zakażonych czy noszenia maseczek w środkach transportu publicznego i placówkach służby zdrowia. Jak informuje serwis podroze.radiozet.pl, podkreślono przy tym, że:

 Koronawirus najprawdopodobniej nie zniknie, ale stanie się endemiczny. Należy się spodziewać, że w przyszłości pojawią się związane z nim sezonowe fale zachorowań.

Źródło: podroze.radiozet.pl

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: