Pogoda na majówkę 2022. Czego się spodziewać i jak najlepiej zaplanować długi weekend?

Majówka to czas w roku, na który większość czeka z utęsknieniem. Możemy wtedy odpocząć od codziennych obowiązków i znaleźć czas na relaks w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Długi majowy weekend warto spędzić poza domem. Czy w tym roku pogoda pozwoli nam na relaks na łonie natury?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich spragnionych odrobiny ciepła. Prognozy pogody na majówkę dają nadzieję na to, że uda się zrealizować plany wyjazdowe. Zgodnie z zapowiedziami ekspertów w ostatnich dniach kwietnia w Polsce ma nastąpić ocieplenie. Jak długo utrzyma się wiosenna pogoda?

Zobacz wideo Ocean i surfing w Europie. Zdążysz nawet w długi weekend

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Berlin - zdjęcie ilustracyjne Majówka 2022. Gdzie jechać na długi weekend do Niemiec?

Pogoda na majówkę: słoneczny początek, deszczowy koniec

Tegoroczny długi weekend majowy rozpocznie się słonecznie - w sobotę, 30 kwietnia niemal w całym kraju temperatura ma wahać się między 15 a 18 stopni C. Najcieplej zrobi się na zachodzie i południu kraju, a termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. 

W niedzielę, 1 maja temperatury pokażą 17 st. C na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Chłodniejsze powietrze natomiast powędruje nad zachód i północną część Polski. Tam temperatury mogą wahać się między 12 a 14 st. C. Jednocześnie trzeba przygotować się na możliwość przelotnego deszczu w województwie małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim oraz na Pomorzu.

Poniedziałek, 2 maja przyniesie częściowe rozpogodzenie w północno-wschodniej części Polski. Mieszkańcy lub turyści przebywający w tym czasie na Warmii i Mazurach będą mogli cieszyć się temperaturą w okolicach 18 st. C, na pozostałym obszarze  z kolei - od 14 do 16 st. C. Na południu oraz południowym wschodzie (okolice Krakowa, Katowic i Rzeszowa) możliwe będą przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze naszego kraju nie powinno padać. 

We wtorek 3 maja może pojawić się więcej zachmurzeń w całej Polsce. Temperatury w okolicach 18 st. C utrzymają się tylko w północno-wschodniej części kraju. Na południu natomiast wskażą około 13 kresek powyżej zera. Najchłodniej będzie najprawdopodobniej w okolicach Kielc (12 st. C i poniżej). Mieszkańcy południowej części Polski muszą przygotować się również na występowanie przelotnych opadów deszczu.

Turyści (zdjęcie ilustracyjne) Majówka 2022 - gdzie spędzić weekend majowy? Ile zapłacimy za nocleg?

Majówka 2022. Planując długi weekend, zachowaj elastyczność

Jak podkreślają synoptycy, prognozy pogody na majówkę zmieniają się z dnia na dzień i zmiany te mogą nas zaskoczyć w każdej chwili (jak podkreśla serwis Interia). Biorąc pod uwagę pewną prawidłowość związaną z często zmieniającą się pogodą o tej porze roku, warto być elastycznym, planując majowy urlop. Jeżeli rozważamy kilkudniowy wyjazd, uwzględnijmy różne opcje spędzania wolnego czasu i sprawdzajmy na bieżąco mapy pogodowe dostępne w internecie. Zaplanujmy majówkę w taki sposób, aby móc cieszyć się nią niezależnie od aury.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: