Planujesz zacząć majówkę w piątek? Zła wiadomość - pogoda może pokrzyżować Ci plany

Pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza Polaków. Co gorsze, okazuje się, że do naszego kraju nadciąga prawdziwy armagedon. Eksperci z IMGW donoszą, że końcówka kwietnia przyniesie niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.

Więcej wiadomości z polski i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

We wtorek 26 kwietnia w wielu regionach Polski zauważalne jest rozpogodzenie - jedynie gdzieniegdzie odnotowuje się słaby, przelotny deszcz, a w górach śnieg. Niestety, poprawa pogody nie potrwa zbyt długo, a już od środy czeka nas pogorszenie aury.

Środa przyniesie pogorszenie pogody

W tym tygodniu zachmurzenie będzie zmienne, wystąpią przelotne opady deszczu, a początkowo na południu i w centrum kraju także burze

- czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z komunikatem IMGW od środy do soboty Polska pozostawać będzie w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Przyniesie ono zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Wówczas miejscami pojawi się przelotny deszcz.

Temperatura w dzień wynosić będzie od 7 st. C do 17 st. C, a nocą 0 st. C do 7 st. C. Jedynie noc ze środy na czwartek przyniesie spadek temperatury do -3 st. C na północnym wschodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ze zmieniających się kierunków.

Pogoda w pierwszy dzień maja też nie będzie rozpieszczać

Niedziela pierwszego maja ponownie przyniesie zachmurzenie i przelotne opady deszczu niemal w całym kraju. Bez opadów i stosunkowo pogodnie będzie jedynie na południowym wschodzie Polski. Będzie jednak nieco cieplej - na przeważającym obszarze termometry pokażą wartości w przedziale od 14 st. C do 17 st. C.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: