Jest wykaz tras, które od maja będą realizowane z warszawskich lotnisk. Priorytet mają 32 kierunki

We wtorek Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował aktualną listę przewoźników lotniczych i obsługiwanych przez nich tras z Lotniska Chopina i Warszawa Modlin. Są to trasy i linie, które pomimo konfliktu PAŻP z kontrolerami ruchu powietrznego na pewno będą realizowane od 1 maja.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Dzienniku Urzędowym Urzędu Lotnictwa Cywilnego wieczorem 25 kwietnia 2022 została opublikowana aktualna lista przewoźników lotniczych i obsługiwanych przez nich tras z lotnisk w Warszawie. Wykaz gwarantuje zrealizowanie lotów od 1 maja, niezależnie od powodzenia negocjacji z kontrolerami, jednak są pewne niespodzianki. 

Rozporządzenie ws. ograniczeń w ruchu lotniczym 

Konflikt pomiędzy PAŻP a kontrolerami ruchu powietrznego nadal trwa. Ze względu na krytyczną sytuację zwłaszcza na warszawskich lotniskach, został wydany dokument, który informuje nas o lotach i przewoźnikach, którzy będą aktualnie kursować na lotnisku Chopina oraz lotnisku Warszawa-Modlin.

Z dokumentu wynika także, że działalność lotniska Chopina od początku maja będzie mocno ograniczona - port lotniczy będzie działał jedynie między godziną 9.30 a 17.00. Wymieniono też 32 lotniska, na które loty z obu stołecznych portów mają mieć priorytet. Mieszczą się one w: Londynie, Frankfurcie, Nowym Jorku, Chicago, Paryżu, Brukseli, Stambule, Rzymie, Amsterdamie oraz w Toronto

Zobacz wideo Z wizytą w wieży kontroli lotów

ULC podaje wykaz linii i tras realizowanych od 1 maja

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego opublikował listę desygnowanych linii, które mogą latać na poszczególnych kierunkach. Są to połączenia, które od 1 maja na pewno będą realizowane, choć w skróconym wymiarze.

Najwięcej lotów realizowanych z warszawskich lotnisk będzie obsługiwał LOT - aż 19 z 32 priorytetowych połączeń. Wizz Air otrzymał prawa do latania na dwóch trasach (Londyn Luton i Rzym), dwie trasy otrzymał też Ryanair (Londyn Stansted i Dublin) oraz Lufthansa (Monachium i Frankfurt z Warszawy). Inni przewoźnicy sieciowi będą obsługiwać po jednym połączeniu. Są wśród nich m.in. Swiss, Austrian, TAP czy Turkish Airlines.

Wykaz przewoźników lotniczy i aktualnych trasWykaz przewoźników lotniczy i aktualnych tras ULC - materiały prasowe

Wykaz aktualnych przewoźników i trasWykaz aktualnych przewoźników i tras ULC - materiały prasowe

Wykaz przewoźników lotniczy i aktualnych trasWykaz przewoźników lotniczy i aktualnych tras ULC - materiały prasowe

Lista zawiera połączenia głównie z Lotniska Chopina i z Modlina, które odbędą niezależnie od powodzenia negocjacji z kontrolerami ruchu powietrznego. Nie jest to jednak bardzo pocieszające, ponieważ lotnisko będzie działać tylko w określonych godzinach. Miejmy jednak na uwadze, że jeśli kontrolerzy i PAŻP osiągną porozumienie, rozporządzenie może być w każdej chwili anulowane. 

Źródło: fly4free.pl, ulc.gov.pl

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: