Wyjątkowe narodziny szczeniąt prawie wymarłego gatunku. Maluchy są nadzieją na jego przetrwanie

W Stanach Zjednoczonych pojawiła się nadzieja na odbudowanie gatunku najrzadszych psowatych na świecie. Oszczeniła się przebywająca na wolności samica wilka rudego.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak się zachować, gdy spotka się dzikie zwierzę?

W przedostatni weekend kwietnia na terenie rezerwatu Alligator River National Wildlife Refuge przyszły na świat szczenięta wilka rudego. To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ ostatni raz samica tego wilka oszczeniła się w naturze w 2018 roku. Miot składa się sześciu szczeniąt - czterech suczek i dwóch basiorów.

Wilki rude Zagrożone gatunki na PGE Narodowym. Wystawa "NG"

Wyjątkowe zdarzenie zostało uwiecznione na zdjęciach. Fotografie opublikowano na Facebooku

Personel Programu Odzyskiwania Wilka Rudego z US Fish and Wildlife Service udokumentował całe wydarzenie postem ze zdjęciami na Facebooku:

Jak tłumaczą w poście przedstawiciele Programu Odzyskiwania Wilka Rudego:

Każde nowe pokolenie rodzi nową nadzieję dla wilka rudego. To powód do radości i świętowania.

Sennik: wilk. Co zwiastuje pojawiające się we śnie zwierzę? Zdjęcie ilustracyjne Sennik: wilk. Co zwiastuje pojawiające się we śnie zwierzę?

Wilk rudy jest gatunkiem uznanym za wymarły od 20 lat. Ale wciąż jest nadzieja 

Wilk rudy występował niegdyś powszechnie w południowo wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Aktualnie na wolności przebywa tylko 20 osobników tego gatunku psowatych. Żyją one na terenie pięciu słabo zaludnionych hrabstw na wschodzie stanu Karolina Północna.

W celu ochrony tego ginącego gatunku powołano Program Odzyskiwania Wilka Rudego. W ramach programu w roku 2020 i 2021 wypuszczono siedem dorosłych wilków do dzikiej ich populacji. Niestety nie zdało się to na wiele, ponieważ wszystkie zginęły. Przyczyna to m.in. potrącenie przez samochody i kłusownictwo.

Jednak sześcioro szczeniąt, które właśnie przyszły na świat daje nadzieję, że ten gatunek wilka przetrwa na wolności. 

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: