Koniec z maseczkami w samolotach. Popularna europejska linia podjęła decyzję

Finnair - narodowa linia lotnicza Finlandii - od poniedziałku 25 kwietnia zniosła wymóg noszenia maseczek ochronnych podczas podróży samolotem. Zmiany obejmują wszystkie loty w ramach państw, które same zrezygnowały już z obowiązkowych maseczek.

Więcej informacji z Polski i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejne linie lotnicze decydują się na zniesienie obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas podróży samolotem. Teraz m.in. do easyJet, Wizz Air czy PLL LOT dołączył Finnair - narodowy przewoźnik Finlandii. Przepis przestał obowiązywać 25 kwietnia.

Finnair rezygnuje z maseczek na pokładzie

Przepisy dotyczące maseczek ochronnych zostały zniesione na połączeniach między krajami, w których nie obowiązuje już nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, jak na przykład Finlandia i Polska. Wyjątkiem będą natomiast rejsy do tych państw, które wyraźnie wymagają maseczek w samolotach.

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Przewoźnik podkreśla jednak, że chociaż maseczki nie są już wymagane, to w dalszym ciągu są zalecane. Uspokaja jednocześnie, że ryzyko zarażenia się koronawirusem na pokładzie jest bardzo niskie, dzięki zastosowaniu na pokładach specjalnego systemu filtrów HEPA, który w 99,99 proc. zatrzymuje cząsteczki wirusów i bakterii.

- Samolot jest miejscem, które charakteryzuje się niskim ryzykiem transmisji wirusa ze względu m.in. na zaawansowane systemy wentylacji. Nie zmienia to jednak faktu, że maseczki mogą zapewnić dodatkową ochronę przed wirusem [...] Każdy może podróżować wedle własnego uznania 

- powiedział Kimmo Ketola, dyrektor medyczny linii Finnair, cytowany przez portal pasazer.com.

Źródło: pasazer.com

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: