Tegoroczna majówka będzie droższa niż przed pandemią. W niektórych miejscach zapłacimy o 30 proc. więcej

Majówka coraz bliżej. Mnóstwo osób planuje swój wypoczynek w kraju. Okazuje się, że ceny noclegów są nawet o 30 proc. wyższe niż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Takimi danymi podzielił się HRE Investments. W których miejscach majówka będzie najdroższa?

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Majówka w domu? Aquaparki będą namiastką wyjazdu [TEST]

Po dwóch latach pandemii i związanych z nią obostrzeń będziemy mieli okazję w pełni poczuć majówkę. Wiele osób ma zamiar spędzić te dni w Polsce. Najczęściej wybieranymi kierunkami są Morze Bałtyckie oraz góry. Zgodnie z informacjami podanymi przez HRE Investment, w niektórych miejscach ceny za nocleg wzrosły nawet o 30 procent. Gdzie więc zapłacimy najwięcej?

Niemieckie zamkiNiemcy - mnóstwo atrakcji i blisko Polski. Wybraliśmy niemieckie zamki, które warto odwiedzić

Majówka droższa niż przed pandemią. Wyniki raportu zaskakują

Mnóstwo Polaków decyduje się na spędzenie urlopu poza domem. Jednak koszt takiego wyjazdu będzie wyższy niż w latach poprzednich. Portal HRE Investment przeanalizował tę sprawę i podzielił się swoim raportem z internautami. Jego wyniki mogą zaskoczyć. Okazuje się, że w kilku miejscach ceny w hotelach lub noclegowniach znacznie wzrosły. Średnia kwota, jaką muszą zapłacić dwie osoby za urlop w najpopularniejszych miejscach wynosi 540 złotych. Dane te dotyczą jednej doby.

Zalipie - malowana wieś w PolsceNiezwykła malowana wioska w Polsce. Zalipie wygląda jak z bajki

W tych miejscach majówka będzie najdroższa

Najwięcej zapłacimy za pobyt w Sopocie. Całodobowy pobyt dla dwóch osób kosztuje tam prawie 700 złotych. Jest to średnia stawka za niezarezerwowane pokoje. Obłożenie w tym miejscu wynosi około 75 procent. Nieco mniej pieniędzy zostawimy w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Świeradowie-Zdroju, czyli w miejscach nieopodal gór. Za dobę hotelową dla dwóch osób zapłacimy tam nieco ponad 550 złotych. Tutaj pozostało jeszcze 20-30 procent wolnych pokoi.

Wiele osób planuje podróż w okolice Beskidów. W Wiśle nocleg kosztuje około 500 złotych. Najtańszym miastem w rankingu jest Krynica-Zdrój. W tej nadmorskiej miejscowości za pobyt dwóch osób zapłacimy średnio 420 złotych. Warto dodać, że obłożenie w tamtejszych hotelach wynosi blisko 90 procent. 

Źródło: Portal heritagere.pl

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: