Wizz Air z kolejną niespodzianką. Samoloty polecą z Polski do Dubrownika. Podano datę pierwszego lotu

Kilka dni temu Wizz Air informował o uruchomieniu nowych połączeń z Polski. Jak się okazuje to wcale nie koniec niespodzianek, jakie serwuje nam przewoźnik. Dziś firma ogłosiła, że już niebawem ich samoloty wylecą z jednego z naszych lotnisk prosto do Dubrownika.

W tym tygodniu Wizz Air poinformował swoich klientów o nowych trasach. Samoloty z Polski wyruszą m.in. na Maderę. Ta informacja ucieszyła turystów, ale okazuje się, że to wcale nie koniec dobrych wieści.

Portal rynek-lotniczy.pl poinformował, że już wkrótce maszyny węgierskiego przewoźnika polecą do Chorwacji. Połączenie będzie obsługiwane na trasie Wrocław-Dubrownik. Za pośrednictwem oficjalnych kanałów informację o nowych połączeniach przekazał również sam przewoźnik.

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Zobacz wideo Nagranie z drona rynku we Wrocławiu

W sierpniu na południe Europy                                                                                                                      

Z rejsów do chorwackiej miejscowości będzie można korzystać od czwartego sierpnia. Samoloty będą kursować dwa razy w tygodniu, w czwartki i w niedziele.

Za najtańsze bilety trzeba będzie zapłacić 119 złotych. Już teraz są one dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

Pasażerowie utknęli na szczycie kolejki górskiej Chwile grozy w parku rozrywki. Pasażerowie utknęli w kolejce górskiej

Malowniczy Dubrownik na wyciągnięcie ręki

Dubrwnik to miejscowość położona nad Morzem Adriatyckim. Przez wielu uważany jest za najpiękniejsze chorwackie miasto. Jego panoramę można podziwiać ze wzgórza Srd o wysokości 412 m n.p.m.

Odwiedzając Dubrownik warto skierować swoje kroki na Stradun, czyli liczącą około 300 metrów główną ulicę, rozciągającą się pomiędzy dwiema bramami: Peskarija oraz Pile. Niedaleko bramy Pile znajduje się natomiast warto zobaczenia Wielka Fontanna Onufrego. Ten zabytek z 1438 roku ma podobno magiczną moc. Turyści wierzą, że spełnia marzenia. 

Będąc w mieście, warto odwiedzić także najstarszą część Dubrownika, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Stari Grad, czyli Stare Miasto. Warto również wybrać się do Pałacu Rektorów, czy na Wyspę Lokrum.

Źródło: Twitter Wizz Air, rynek-lotniczy.pl

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: