Pogoda na weekend - przyjazna aura w większej części kraju. Niestety niewykluczone są opady deszczu

Pogoda w tym tygodniu w całym kraju była nieco kapryśna. W najbliższy weekend możemy spodziewać się rozjaśnień na niebie, jednak opady nie są wykluczone. Najcieplej na północy i w środkowej części kraju. W sobotę temperatura powietrza ma oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza. Nieco cieplej może być w niedzielę.

Więcej informacji dotyczącej pogody w kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kalendarzowa wiosna już dawno zawitała, jednak panująca pogoda wcale na to nie wskazuje. Jaka temperatura jest przewidywana w najbliższy weekend i kiedy doczekamy się ocieplenia? Te i inne informacje pogodowe znajdziesz w tekście poniżej. 

Prognoza pogody na najbliższy weekend

W najbliższych dniach możemy spodziewać się ocieplenia, jednak nie oznacza to długich słonecznych chwil. Weekend w Polsce ma zagwarantować znaczne przejaśnienia, ale nie są wykluczone przelotne opady. W sobotę temperatura powietrza ma oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza, jednak maksymalną temperaturę 16 stopni przewiduje się na Podlasiu. Nieco cieplej w kraju może być w niedzielę. Być może w kolejnym tygodniu doczekamy się prawdziwej wiosny. Na początek kolejnego tygodnia przewidywane są burze. W trakcie wyładowań atmosferycznych spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru osiągną 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 stopni. 

W kolejnych dniach także w zdecydowanej większości kraju powinno obyć się bez deszczu. Niestety opady mogą pojawić się m.in. w Opolu, Ostrowie i Rybniku.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Spore zachmurzenie nad całym krajem

Niestety w najbliższych dniach nad naszym krajem nadal będziemy mogli spodziewać się sporego zachmurzenia. Na słońce i większe przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy wybrzeża jednak i tam dotrą chmury w późniejszej części dnia. 

Termometry pokażą maksymalnie od 8 do 9 st. C na Podlasiu do 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr - przeważnie z północy.

Na Podhalu nadal zimowa aura - temperatura nad ranem nadal może być bliska zera, w ciągu dnia przejaśnienia i temperatura do 10 stopni Celsjusza.

Prognoza długoterminowa jest obarczona dużą niepewnością. Wynika to z ryzyka wystąpienia nagłych zjawisk meteorologicznych, jak i z różnorodności wykorzystywanych w modelach prognostycznych założeń fizycznych, statystycznych oraz równań matematycznych.

Źródło: windy.com

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: