ZOO w Zamościu zmienia się nie do poznania. Nowe wybiegi dla zwierząt i infrastruktura

Mieszkańcy Zamościa (i nie tylko) mogą się cieszyć powiększonym o wybiegi dla kolejnych gatunków zwierząt. Jest to piąta inwestycja w tej placówce. Cały projekt zrealizowała firma RYSY.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dziki, gronostaje, lisy i łosie po wypadkach znalazły opiekę w tym niezwykłym ośrodku

Ogród Zoologiczny w Zamościu im. Stefana Milera jest jedynym takim ogrodem w województwie lubelskim. Placówka jest również jedną z najstarszych w Polsce - jej początek datuje się na 1918 rok. Wtedy profesor Stefan Miller założył wraz z uczniami szkolny ogródek przyrodniczy. 

Nowa część ZOO w Zamościu. Ogród został powiększony o dodatkowe dwa hektary

Od tego czasu obiekt ten był już kilkakrotnie przebudowywany i powiększany. Niedawno zakończyły się prace nad nową częścią zoo. Jest to projekt opracowany przez RYSY w latach 2016 - 2017. Z kolei sama przebudowa zaczęła się w 2019 roku, a zakończyła w 2021 r.

W ramach wspomnianego projektu powstało wiele nowych elementów, w tym wybiegi i woliery dla kolejnych gatunków. Między innymi ZOO w Zamościu wzbogaciło się o miejsca dla takich zwierząt jak:

  • arui,
  • górale,
  • flamingi,
  • leniwce,
  • mrówkojady,
  • orłosępy,
  • osły,
  • papugi.

Zbudowano również nową ptaszarnię, zespół "Ameryka" oraz dodatkowe zaplecza higieniczno-sanitarne.

Wygląd nowej części ogrodu jest dokładnie przemyślany przez twórców. Nic nie jest tu przypadkowe

Nowa zabudowa ma kształty geometryczne, dzięki czemu wszystkie jej elementy wypełniają dostępną przestrzeń i płynnie łączą się z wcześniejszymi. Twórcy sprawili, że bryły i naturalna zieleń się pięknie przenikają. Nieomal dosłownie - wiele elementów za jakiś czas "zniknie" pod rozrastającą się roślinnością. Co ciekawe, mimo ściśle wyznaczonych miejsc dla zwierząt i roślin odwiedzający może czuć, że jest w bezpośrednim towarzystwie zwierząt. 

Źródło: WhiteMAD

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: