Atrakcje, z których warto skorzystać w majówkę razem z dziećmi. Sprawdź najciekawsze miejsca w Polsce

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Jeśli zastanawiasz się nad wycieczką ze swoją pociechą, koniecznie skorzystaj z naszej mapy atrakcji. Przedstawiamy ciekawe miejsca, które z pewnością spodobają się zarówno dzieciom, jaki jak i rodzicom. Warto je odwiedzić nie tylko w weekend majowy, ale również zaplanować jako mały cel w wakacje.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Weekend majowy to idealny moment na spędzenie czasu z rodziną. Jeśli planujesz ten czas spędzić z najmłodszymi członkami rodziny, warto zapoznać się z atrakcjami, które zapewnią im jak i rodzicom świetną zabawę i zagwarantują uśmiech na twarzy. Przedstawiamy najciekawsze miejsca w Polsce, które warto odwiedzić w majówkę lub zaplanować na wakacyjny wyjazd. 

Suntago - największy w Europie park wodny 

Niezwykle popularnym celem wyjazdów rodzinnych i nie tylko stał się park wodny Suntago, który znajduje się w miejscowości Wręcza na terenie województwa mazowieckiego. Ta wyjątkowa atrakcja ze względu na lokalizację, popularna jest szczególnie wśród mieszkańców stolicy i Łodzi. Jednak w weekendy zjeżdżają się tu goście z całej Polski. Miejsce to prawdziwa gratka dla miłośników basenów, wodnych atrakcji czy spa. Znajdziemy tutaj aż 32 zjeżdżalnie wodne, w tym najdłuższą w Europie! Na terenie obiektu jest 18 basenów, 13 gabinetów spa, 10 saun. Nie brakuje tu atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych są wydzielone specjalne brodziki z ciepłą wodą, a nieco starsze dzieci mogą korzystać z wodnego, pirackiego placu zabaw i zjeżdżalni. Rodzice z pewnością znajdą coś dla siebie - bogata oferta spa, leżaki pod prawdziwymi palmami lub basen, którego brzegi są ozdobione niezliczoną ilością storczyków i innych kwiatów. To miejsce, które kryje wiele atrakcji i z pewnością jest warte odwiedzenia. 

Zobacz wideo Park of Poland już otwarty. To największy zadaszony park wodny w Europie. Byliśmy na miejscu

Energylandia - tematyczny park rozrywki w Małopolsce

Kolejnym bardzo popularnym i lubianym przez osoby w każdym wieku jest Energylandia. Jest to park rozrywki, położony w Zatorze w województwie małopolskim. Miejsce, które od lat przyciąga turystów z całej Polski. To właśnie tutaj znajdziemy największą ilość kolejek typu roller coaster w Europie - jest ich aż 18! Dla najmłodszych zorganizowany jest mini park o pięknej nazwie Bajkolandia. Miejsce bogate jest w kolorową scenerię i całą masę ciekawych atrakcji oraz animacji. Starsze dzieci i rodzice znają ciekawe kolejki, karuzele a w upalne dni można skorzystać z wodnych kolejek. Ponadto organizowane są tam ciekawe warsztaty i zajęcia dla dzieci. Rodziny mogą skorzystać ze strefy familijnej, która oferuje wyjątkowe atrakcje, które zostaną zapamiętane na długo. Wyprawa do paru z pewnością pochłonie cały dzień, warto jednak wybrać się na dłużej i skorzystać z pełnej oferty tego miejsca. 

Orientarium - ZOO w Łodzi

Dla miłośników nieco spokojniejszych atrakcji ceniących sobie bliskość z naturą polecamy Łódzki Ogród Zoologiczny, na którego terenie powstaje ogromny kompleks hodowlano-wystawienniczy - Orientarium. Pojawi się tutaj fauna i flora Azji Południowo-Wschodniej a nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery zajmą powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich! 

Budowa Orientarium pozwoli na łączenie ze sobą ekspozycji, dzięki czemu powstaną obszerne wybiegi i woliery. Takie rozwiązania dają możliwość utrzymywania zwierząt na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami w urozmaiconym środowisku. To daje im swobodę zachowań, a zwiedzającym możliwość obserwacji zwierząt w warunkach jak najbliższych naturze. Ponadto nowy obiekt będzie dostępny dla zwiedzających cały rok i zwierzęta nie biedą musiały w okresie chłodu być przenoszone na zaplecze hodowlane

- zapowiada Tomasz Jóźwik, wiceprezes Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

Zobaczymy tam również 7 zbiorników oceanicznych, 3 słodkowodne i podwodny tunel, gdzie obserwować będzie można ciekawe i barwne życie podwodnych stworzeń. Wielkie otwarcie Orientarium w Łodzi zaplanowano na 29 kwietnia 2022, zatem to świetna propozycja na weekend majowy.

ZOO we Wrocławiu - najstarszy ogród zoologiczny w Polsce

Wrocławski ogród zoologiczny to miejsce, które warto odwiedzić w weekend majowy lub w wakacje. Możemy tam obserwować ponad 1000 gatunków zwierząt w otoczeniu pięknej i bogatej przyrody. Jedną z głównych atrakcji jest Afrykarium - przypominający Arkę Noego budynek jest domem dla prawie pięciu tysięcy zwierząt – głównie ryb, ale także dla krokodyli, hipopotamów, pingwinów i egzotycznych ptaków. To jedna z niewielu atrakcji tego typu w Polsce. Z pewnością zachwyci najmłodszych jak i rodziców. Poza spektakularnym podwodnym światem warto wspomnieć o porach karmienia, które przemieniają się w istne pokazy. Na oficjalnej stronie ZOO znajdziemy konkretne godziny karmienia różnych zwierząt. Atrakcją dla najmłodszych z pewnością okaże się mini ZOO, gdzie dzieci mogą karmić i obcować z niektórymi gatunkami. Odwiedzenie tego pięknego miejsca i zagłębienie się w jego historie przypadnie do gustu osobom w każdym wieku. Spędzony tutaj czas zostanie zapamiętany na długo!

Źródło: parkofpoland.com, zoo.wroclaw.pl, zoo.lodz.pl

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: