Terminal promowy w Gdyni został otwarty we wrześniu 2021 roku. Do dziś nie odprawia statków

W Porcie Morskim w Gdyni oddano do użytku nowy terminal promowy już 23 września 2021 roku. Mija siódmy miesiąc od tej chwili, a odprawionych statków wciąż brak. Dziennikarz TVN24, Łukasz Wieczorek prześledził tak długi okres oczekiwania na uruchomienie wspomnianego terminalu.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nadmorski zachód słońca z dala od tłumu? Odkrywamy Gdynię

Zdjęcie z uroczystości przecięcia wstęgi pokazuje posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska. Dodała również, że w dalszym ciągu z terminalu nikt jeszcze nie korzystał. Z tego powodu posłowie opozycji pytali o to, gdzie są obiecane promy. Na ich krytykę odpowiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Gdynia, Babie Doły, torpedownia (zdjęcie ilustracyjne)Gdynia. RCB ostrzega: Neutralizacja niewybuchu z II wojny światowej

Aktualnie wiceminister infrastruktury Marcin Horała przebywa na urlopie, mimo to wysłał odpowiedź na zarzuty opozycji.

Wiem, że tam dziś Aziewicz z Pomaską robili wielką aferę o nic, w związku z moim udziałem na uroczystości zakończenia budowy i zamknięcia projektu unijnego, ale mój związek ze sprawą jest taki, że byłem jednym z zaproszonych na uroczystość gości. Traktuję to jednak jako uznanie dla rozpoznawalności mojego nazwiska.

Są kolejne prace w nowym, gdyńskim terminalu. Tym razem instalacja oddymiająca jest przebudowywana

Skoro nowy terminal wciąż nie funkcjonuje, to po co tak szybko przecinano wstęgę? Jak się okazuje, powodem jest rozpoznawalność projektu. 

Projekt jest dofinansowywany z funduszy Unii Europejskiej i procedury wymagają, żeby uroczyście poinformować społeczeństwo o tym, że środki europejskie zostały zainwestowane. Obiekt był gotowy, w związku z tym ogłosiliśmy zakończenie procesu budowlanego i przystąpiliśmy do procedury odbiorowej .

- tłumaczy w rozmowie z TVN24 Kazimierz Koralewski, wiceprezes zarządu Portu Morskiego w Gdyni

Niestety w tym momencie zaczęły się problemy. Straż Pożarna zmieniła wymogi bezpieczeństwa terminalu, co poskutkowało jego zamknięciem. Teraz trwają prace nad przebudową instalacji oddymiającej.

Na promiePromem na północ, czyli podróż morska do celu lub bez celu

Nowy termin uruchomienia nowego terminalu wyznaczono na czerwiec. Czy coś z tego będzie? Zobaczymy

Jak przekazała dla stacji TVN24 Stena Line Polska, nowy terminal zacznie działać w czerwcu, ale dokładnej daty wciąż nie wyznaczono. O braku oficjalnego terminu otwarcia poinformowała dziennikarzy TVN24 Polska Żegluga Bałtycka S.A. Wiceprezes Koralewski zapewnia, że:

Przygotowujemy się na okienko przewozowe, kiedy jednego dnia ze starego terminalu odpłynie prom, a już przybije nowa załoga, przywita go w nowym terminalu. Mamy kilka dat w czerwcu, któraś z nich się spełni.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: