Majówka 2022 coraz bliżej. Numer jeden na liście miejsc wypoczynkowych jest zaskakujący

Długi majowy weekend zbliża się coraz większymi krokami, a z nim dla wielu Polaków podróże. Szczególnie te krajowe. Najczęściej wybierane dotąd miejsce ustąpiło nowemu, wcale nie oczywistemu. Sprawdźcie, jakie są najbardziej oblegane kierunki na tegoroczną majówkę.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Majówka to dla wielu z nas czas większych i mniejszych wyjazdów wypoczynkowych do różnych miejscowości w Polsce. Wybierane są zarówno miejsca w górach, jak i nad morzem. Jednak tegoroczna dziesiątka najbardziej obleganych miejsc różni się od poprzednich. Jakie miejscowości są majówkowym hitem 2022 roku? 

Majówka (zdjęcie ilustracyjne)Majówka 2022. Co robić w weekend? Pomysły na spędzenie wolnego czasu

Pierwsza dziesiątka miejscowości wybieranych na długi weekend majowy 2022. 

Przedstawiamy dziesięć najczęściej wyszukiwanych miejsc w Polsce na majówkę w 2022 roku. Poniższe dane powstały na podstawie zapytań turystów na portalu Nocowanie.pl (w nawiasach podano ile procent wszystkich zapytań stanowi dane miejsce oraz orientacyjną cenę noclegu za dobę dla jednej osoby):

 1. Karpacz (9,2%, 69 zł), 
 2. Zakopane (9,1%, 67 zł),
 3. Karwia (około 7%, 55 zł),
 4. Gdańsk (5,5%, 60 zł),
 5. Kraków (4,9%, 63 zł), 
 6. Kołobrzeg (4,7%, 60 zł), 
 7. Szklarska Poręba (4,6%, 68,5 zł), 
 8. Władysławowo (3,8%, 52 zł), 
 9. Sopot (2,4%, 65 zł),
 10. Kazimierz Dolny (2,3%, 66 zł).

Pierwsze miejsce na liście zajmuje Karpacz. Zdetronizował on Zakopane, będące jak dotąd na szczycie. Co tak przyciąga turystów do Karpacza? Wiele powodów. Oto niektóre z nich.

Majówka 2022 (zdjęcie ilustracyjne)Majówka 2022. Kiedy wypada majówka i jak zaplanować urlop?

Ciekawe miejsca do zobaczenia w Karpaczu i najbliższej okolicy

Karpacz to miasto leżące w województwie dolnośląskim w powiecie karkonoskim. Ma ono wiele pięknych terenów i zabytków do obejrzenia. Zebraliśmy pięć najważniejszych atrakcji tego miejsca:

 1. Kościół Wang - powstał w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku, ale został przeniesiony do Karpacza w 1842 roku;
 2. Kaplica pw. św. Wawrzyńca na Śnieżce - pochodzi z XVII wieku;
 3. Pielgrzymi - granitowe formacje skalne o wysokości dochodzącej do 25 metrów. Znajdują się na wysokości ponad 1200 m n.p.m;
 4. Wodospad Kamieńczyka - najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach, za jego środkową kaskadą jest jaskinia "Złota Jama". Wodospad ten wystąpił w filmie "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian".
 5. Zamek Chojnik - jeden z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych w Polsce. Znajduje się on na górze o wysokości 627 m n.p.m., a po jej prawej stronie jest urwisko głębokie na 150 metrów, które opada do Piekielnej Doliny.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: