Nie śmiecisz, na sercu leży ci dobro miejsca, które odwiedzasz? Możesz zdobyć wyjątkowe nagrody

Niewielki wyspiarski kraj Palau, który słynie z jeziora pełnego niegroźnych meduz i malowniczych wysepek gęsto porośniętych tropikalną roślinnością, zaprasza turystów, którzy zaangażują się w ochronę przyrody, klimatu i kultury. Co ciekawe, będą oni nagradzani wyjątkowymi bonusami - do wygrania jest sporo cennych przygód, które nie są dostępne dla wszystkich.

Palau obejmuje ponad 250 wysp, otoczonych szeroką rafą. Spotkamy tam też bogatą faunę i florę. Na niewielkim obszarze występuje ponad 3 tys. endemicznych gatunków roślin. Jednak duża liczba turystów, głównie z Azji, doprowadziła do nieodwracalnych szkód w środowisku. Toteż władze Republiki Palau postanowiły uruchomić specjalny program, który nazywa się "Ol'au Palau" - będą nagradzać najbardziej sumiennych gości, którzy swoją postawą i zachowaniem zechcą chronić środowisko i wyjątkową kulturę.

Zobacz wideo Zmieniamy klimat, a zwierzęta pod wodą nie mają gdzie uciec

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Niezwykła kampania stworzona została przez Host/Havas i przyznaje punkty osobom, które wykazują dobre zachowanie i szanuje kulturę na wyspie. Zdobyte w ten sposób specjalne punkty można wykorzystać na "odblokowanie" doświadczeń, które są dostępne tylko dla mieszkańców Palau.

 

Za co można dostać punkty?

Punkty zbiera się dzięki zainstalowaniu w swoim telefonie aplikacji, wykonując takie czynności, jak:

  • równoważenie śladu węglowego za pomocą osobistego kalkulatora emisji dwutlenku węgla,
  • stosowanie kremów przeciwsłonecznych bezpiecznych dla raf,
  • wspieranie firm, które starają się zmniejszyć swój wpływ na środowisko,
  • odwiedzenie ważnych kulturowo miejsc turystycznych,
  • jedzenie lokalnej żywności ze zrównoważonych źródeł,
  • uczestnictwo w lokalnych projektach turystyki regeneracyjnej,
  • unikanie jednorazowych tworzyw sztucznych.

Od 19 kwietnia do Turcji wjedziemy na podstawie dowodu osobistegoDo Turcji tylko z dowodem osobistym! Znaczne ułatwienie dla polskich turystów

Po zgromadzeniu odpowiedniej liczby punktów można wymienić je, aby uzyskać "odblokować" sobie dostęp do niektórych części wyspy, zwiedzać historyczne miejsca, odwiedzać wioski tubylców, zjeść posiłek z lokalną społecznością, tradycyjnie łowić ryby i nurkować w ukrytych jaskiniach. Są to oczywiście wyjątkowe, na co dzień niedostępne dla potencjalnego turysty miejsca i rzeczy.

GrecjaWyspy greckie - idealne miejsce na wymarzone wakacje. Zarezerwuj wycieczki w megacenie!

Republika Palau, czyli ponad 250 wysp na Oceanie Spokojnym

Republika Palau (ang. Republic of Palau, palau Belau, Beluu er a Belau) to wyspiarskie państwo samorządowe, stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi, położone na Oceanie Spokojnym, w Oceanii oraz w Mikronezji. Obejmuje zachodnią część archipelagu Karolinów oraz 4 pojedyncze wyspy koralowe (Sonsorol, Merir, Pulo Anna i Tobi) i atol Helen, czyli łącznie ponad 250 wysp i wysepek.

Źródło: podroze.radiozet.pl

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc