Palau obejmuje ponad 250 wysp, otoczonych szeroką rafą. Spotkamy tam też bogatą faunę i florę. Na niewielkim obszarze występuje ponad 3 tys. endemicznych gatunków roślin. Jednak duża liczba turystów, głównie z Azji, doprowadziła do nieodwracalnych szkód w środowisku. Toteż władze Republiki Palau postanowiły uruchomić specjalny program, który nazywa się "Ol'au Palau" - będą nagradzać najbardziej sumiennych gości, którzy swoją postawą i zachowaniem zechcą chronić środowisko i wyjątkową kulturę.
Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Niezwykła kampania stworzona została przez Host/Havas i przyznaje punkty osobom, które wykazują dobre zachowanie i szanuje kulturę na wyspie. Zdobyte w ten sposób specjalne punkty można wykorzystać na "odblokowanie" doświadczeń, które są dostępne tylko dla mieszkańców Palau.
Punkty zbiera się dzięki zainstalowaniu w swoim telefonie aplikacji, wykonując takie czynności, jak:
Po zgromadzeniu odpowiedniej liczby punktów można wymienić je, aby uzyskać "odblokować" sobie dostęp do niektórych części wyspy, zwiedzać historyczne miejsca, odwiedzać wioski tubylców, zjeść posiłek z lokalną społecznością, tradycyjnie łowić ryby i nurkować w ukrytych jaskiniach. Są to oczywiście wyjątkowe, na co dzień niedostępne dla potencjalnego turysty miejsca i rzeczy.
Republika Palau (ang. Republic of Palau, palau Belau, Beluu er a Belau) to wyspiarskie państwo samorządowe, stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi, położone na Oceanie Spokojnym, w Oceanii oraz w Mikronezji. Obejmuje zachodnią część archipelagu Karolinów oraz 4 pojedyncze wyspy koralowe (Sonsorol, Merir, Pulo Anna i Tobi) i atol Helen, czyli łącznie ponad 250 wysp i wysepek.
Źródło: podroze.radiozet.pl
Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.