Polacy wracają do podróżowania. Lotnisko w Gdańsku wykonało pięć razy więcej lotów niż roku temu

Od czasu pandemii ruch na lotnisku w Gdańsku zwiększył się kilkakrotnie, co cieszy pracowników. Sami pasażerowie też wydają się zadowoleni z możliwości podróżowania.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Z wizytą w wieży kontroli lotów

W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku lotnisko obsłużyło już 629 745 lotów. Jak powiedziała Agnieszka Michajłow (rzeczniczka Portu Lotniczego Gdańsk) w rozmowie z portalem Zawsze Pomorze:

To więcej o prawie 500 proc. niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. W rekordowym 2019 roku w ciągu pierwszych trzech miesięcy obsłużyliśmy ponad milion osób.

W bagażu kobiety znaleziono pokaźną kwotę pieniędzyZnaleziono walizki przed lotniskiem. Wezwano pirotechników. Rozbrajająca wymówka

Wzmożony ruch sprawił, że Port Lotniczy Gdańsk notuje też coraz więcej zysków

O rosnącej popularności lotniska wypowiedział się również prezes Portu Lotniczego Gdańsk (PLG) im. Lecha Wałęsy, Tomasz Kloskowski. - Wyniki za pierwszy kwartał pokazują, że pasażerowie wrócili do latania po pandemii koronawirusa - mówi Kloskowski. 

Jestem z tego bardzo zadowolony. Szczególnie ze wzrostów, jakie osiągają nasi partnerzy, czyli linie lotnicze. Na uwagę zasługuje fakt, że Ryanair po raz pierwszy w historii gdańskiego lotniska wyprzedził linię Wizz Air w liczbie obsłużonych pasażerów. Drugą linią z ogromnym sukcesem jest KLM, który bije rekordy i obsługuje o 12 proc. więcej pasażerów niż przed pandemią.

Prezes PLG dodał także, że w końcu po dwóch latach strat lotnisko w końcu ma zyski. Są to zyski zarówno ze sprzedaży, jak i zysk netto. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że lotnisko osiąga stabilność ekonomiczną, co jest ważne dla spółki, jej inwestycji i wiarygodności wobec banków.

Ciekawe miejsca w Gdańsku: sprawdź, co warto zobaczyć!Co warto zobaczyć w Gdańsku? Ciekawe miejsca i atrakcje

Gdzie latają pasażerowie w 2022 roku? Jakie kierunki obsługuje gdańskie lotnisko latem 2022?

Najchętniej wybierane kierunki przez podróżnych LPG to następujące miejsca (w nawiasach podano liczbę lotów w 2022 roku):

 • Londyn (61 949),
 • Oslo (42 773),
 • Sztokholm (34 811),
 • Amsterdam (34 096),
 • Warszawa (28 573),
 • Kopenhaga (26 972).

Natomiast letnie loty w 2022 roku odbędą się do 22 państw (w tym 5 krajowych). Zostaną zrealizowane przez 10 przewoźników, którzy zabiorą pasażerów na 71 innych lotnisk. Oto skrócona siatka lotów na wakacje 2022:

 • Ryanair: Aarhus, Alicante, Barcelona-Reus, Billund, Birmingham, Bristol, Burgas, Chania/Kreta, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Korfu, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Lublin, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Piza, Santorini, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Wilno, Wrocław, Zadar;
 • Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Barcelona El-Prat, Bergen, Billund, Burgas, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Heraklion/Kreta, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesund, Kolonia-Bonn, Kristiansand, Kutaisi, Larnaka, Liverpool, Londyn-Luton, Malmo, Mediolan-Bergamo, Molde, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Santorini, Split, Stavanger, Skelleftea, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku;
 • Norwegian: Oslo-Gardermoen, Kopenhaga, Szkolholm-Arlanda, Helsinki, Bergen;
 • LOT: Lublin, Rzeszów, Warszawa;
 • Lufthansa: Frankfurt, Monachium;
 • SAS: Kopenhaga, Oslo;
 • Eurowings: Dusseldorf;
 • Finnair: Helsinki;
 • SWISS: Zurych;
 • KLM: Amsterdam;

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: