Buduje dom w kształcie czajnika. Niezwykła nieruchomość stanie pod Bydgoszczą

Czy można zbudować dom o kształcie czajnika? Jak się okazuje, można! Przekonuje o tym jeden z mieszkańców podbydgoskiej miejscowości Makowiska. To właśnie tam powstaje niezwykły budynek.

Osoby odwiedzające leżącą pod Bydgoszczą miejscowość Makowiska, przecierają oczy ze zdumienia. Wszystko za sprawą oryginalnej nieruchomości w kształcie… imbryka do herbaty. Pomysłodawca i właściciel wyróżniającego się budynku planuje stworzyć tam salon tatuażu, a także kreatywną przestrzeń, w której będzie można przeprowadzać warsztaty.

Zobacz wideo Kradzież w Bydgoszczy. Dwie noce, dwa transportery na alkohol. Łup? 40 pustych butelek i 53 pełne

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Inspirację na dom w kształcie imbryka pomysłodawca przywiózł z Tajlandii

Właścicielem domu-czajnika jest Maciej Chęsiak. Jak wyjaśnia serwis pomorska.pl, choć mężczyzna pochodzi z Solca Kujawskiego, od lat mieszkał w Irlandii, gdzie prowadził salony tatuażu. Tęsknota za ojczyzną okazała się jednak silniejsza, dlatego wraz z bliskimi powrócił do Polski. Tutaj postanowił osiedlić się właśnie pod Bydgoszczą.

Trudno się dziwić, że Maciej Chęsiak wpadł na tak oryginalny pomysł. Mężczyzna jest prawdziwym artystą, który interesuje się nie tylko sztuką tatuażu.

Zajmuję się również grafiką komercyjną. Pomyślałem, że jeśli mamy budować dom, to niech to nie będzie zwykły, standardowy. Więc pomysł na kształt domu imbryka

- mówi w rozmowie z pomorska.pl i dodaje, że pomysł na niezwykłą nieruchomość zrodził się w jego głowie podczas podróży do Tajlandii.

Kupiłem w małej wiosce czajniczek. Zapłaciłem za niego równowartość jednego euro. Odbył ze mną wiele podróży. Jego kształt był najbliższy temu, który oczami wyobraźni widziałem, jako kształt domu, ciepła.

Mężczyzna wyznaje również, że w 2005 roku zwiedzał Muzeum Dalego w Hiszpanii.

Tam na dachu znajdują się ogromne jaja. Ta koncepcja z wykorzystaniem nieoczywistego, ale inspirowanego naturą motywu zapadła mi w pamięć. Urzekło mnie to, że podążając za ideą, można budować w niestandardowym kształcie. Jakiś czas później natknąłem się z kolei na formę architektoniczną zaprojektowaną przez Javiera Senosiaine'a, mój ulubiony dom z takiej serii - w kształcie muszli. 

Dom-czajnik może być gotowy jeszcze w tym roku

Projekt domu-czajnika stworzyło Studio architektoniczne Sergiel. Sam budynek może powstać jeszcze w tym roku. Wszystko zależy jednak od finalnych kosztów, dlatego pomysłodawca projektu zapowiada, że planuje uruchomienie zrzutki na ten cel.

 

Źródło: pomorska.pl

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: