Izrael. Wracają dopłaty do linii lotniczych. Czy mamy szansę na tanie loty z Polski?

Rząd Izraela chce przyciągnąć zagranicznych turystów do kraju. Zapowiedział, że wznowi program dopłat do linii lotniczych. Samoloty będą wozić podróżnych do Eljatu, kurortu nad Morzem Czerwonym. Możliwe, że wrócą także tanie loty z Polski.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo NATO zdecyduje się zamknąć przestrzeń powietrzną nad Ukrainą?

Pandemia negatywnie wpłynęła na branżę turystyczną. Rząd Izraela postanowił, że pomoże jej się odbudować. W planach ma otwarcie programu, dzięki któremu linie lotnicze przewożące turystów do Ejlatu w sezonie zimowym 2022/2023 otrzymają dofinansowanie. Ministerstwo Turystyki Izraela do każdego pasażera dopłaci 60 euro.

Wiele osób czeka na majówkę z utęsknieniem Kiedy jest majówka 2022? Niektórzy mogą liczyć na dłuższe wolne

Izrael chce ponownie przyciągnąć turystów. Rząd planuje dofinansowanie do lotów

Rządowi Izraela zależy na tym, by turyści znowu zaczęli odwiedzać kurorty nad Morzem Czerwonym. Zapowiedział, że linie lotnicze przewożące turystów na lotnisko Ramon (18 km od Eljatu) otrzymają dopłaty. Jak podaje "Rzeczpospolita", dofinansowanie dotyczyło będzie maksymalnie 75 rejsów, które odbędą się w sezonie między 1 września 2022 r. a 31 maja 2023 r. Dopłaty nie będą obowiązywać w dniach 9-16 października 2022 r. oraz 5-13 kwietnia 2023 r. Wnioski składać można do 1 września 2022 roku. 

Program ten obowiązywał jeszcze przed pandemią i przynosił ogromne rezultaty. Eljat odwiedziło 150 tysięcy osób. W sezonie 2019/2020 prawie dziesięciokrotnie wzrosła liczba samolotów, które lądowały na lotnisku nieopodal kurortu. 

Przywrócenie turystyki do Izraela w miesiącach zimowych, w szczególności do Ejlatu i Południa, jest ważnym celem ministerstwa. Widzę wielką wagę w przekształceniu Izraela w atrakcyjny kierunek dla turystów z całego świata, z naciskiem na te kraje, które są "zamrożone" w miesiącach zimowych

- czytamy wypowiedź ministra Joela Razwozowa na stronie rynek-lotniczy.pl.

Bułaria znosi obostrzenia covidowe Polacy mogą już swobodnie podróżować do Bułgarii. Zniesiono restrykcje

Czy wrócą tanie loty z Polski do Izraela? Istnieje takie prawdopodobieństwo

Przed pandemią koronawirusa do kraju nad Morzem Czerwonym można było lecieć z Warszawy i Krakowa. Rejsy organizowały linie lotnicze Wizz Air oraz Ryanair. Samoloty do Izraela leciały dwa lub trzy razy w tygodniu, w zależności od sezonu i przewoźnika. Turyści liczą, że dzięki dofinansowaniu wrócą tanie loty do nadmorskich kurortów. Czy będzie to w przyszłości możliwe?

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: