Prestiżowy festiwal miłośników podróży wraca na salony. W hali Gdynia Arena odbędą się Kolosy

Wielkie święto podróżników już niedługo w Gdyni. Prestiżowe nagrody zostaną rozdane w kilku ważnych kategoriach. Kto zgarnie Kolosy (za rok 2021)? Wszystkiego dowiemy się już niebawem, bo gala będzie miała miejsce w terminie 22-24 kwietnia w hali Gdynia Arena.

Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-10 wraca podróżniczy festiwal Kolosy. Chociaż co prawda, koronawirus znacząco wpłynął na możliwość odkrywania nowych miejsc, poznawania historii i kultury odległych krain – to aktualny program gdyńskiej imprezy przyciąga tłumy zainteresowanych turystyką osób.

Zobacz wideo Miłka Raulin trenuje przed trawersem Grenlandii

Więcej informacji dostępnych na stronie głównej Gazeta.pl

Zarezerwuj termin na Kolosy 

Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędzie się 22-24 kwietnia w hali Gdynia Arena. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i liczących się festiwali o tematyce turystycznej na arenie międzynarodowej. Wydarzenie na Facebooku zgromadziło już prawie 9 tysięcy zainteresowanych osób.

Kolosy trwają całe trzy dni. Jak zaznaczają organizatorzy, od rana do wieczora w ogromnej hali, mogącej pomieścić równocześnie nawet cztery tysiące widzów, odbywają się prezentacje (relacje, pokazy zdjęć oraz filmów) najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku kalendarzowego. Uzupełnieniem pokazów są liczne wydarzenia towarzyszące: wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autorami książek czy targi sprzętu podróżniczego. Kulminacyjny punkt festiwalu to zawsze ceremonia wręczenia nagród. W tym nagrody głównej, czyli Super Kolosa. Co ważne wstęp na spotkanie miłośników podróży jest całkowicie bezpłatny.

Balos Lagoon, Kreta, Grecja Grecja luzuje obostrzenia. Majówka będzie już znacznie przyjemniejsza

Co w programie gdyńskiego festiwalu?

Podczas tegorocznej edycji festiwalu przyznane zostaną nagrody za rok 2021. Wygrać będzie można w pięciu kategoriach:

  • Alpinizm,
  • Eksploracja jaskiń,
  • Podróże,
  • Wyczyn,
  • Żeglarstwo.

Na francuskie tory wyjechały pociągi z lat 70. i 80. Pociągi z lat 70. i 80. wyjechały na tory. To ukłon w stronę mieszkańców

Zgłoszeni do konkursu mogą zdobyć również nagrody takie jak:

  • statuetka Super Kolosa,
  • Nagroda im. Andrzeja Zawady,
  • Nagroda Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby,
  • Nagroda Macieja Kuczyńskiego za najlepszą debiutancką książkę o tematyce podróżnicze,
  • Nagroda Dziennikarzy.

Laureatów wszystkich tych nagród poznamy już w pierwszy weekend po Wielkanocy, na krótko przed majówką.

Wszystkie niezbędne informacje zamieszczone są na oficjalnej stronie Kolosów 2022.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: