Kolejny kraj znosi certyfikaty na granicach. Polacy mogą już swobodnie podróżować do Bułgarii

Podróżni z Polski i dziewięciu innych krajów od 13 kwietnia 2022 r. nie potrzebują już unijnych certyfikatów covidowych ani negatywnych wyników testu na koronawirusa przy wjeździe do Bułgarii - wynika z komunikatu tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Coraz więcej państw decyduje się na złagodzenie swoich restrykcji granicznych. Do tego grona dołączyła Bułgaria, która zrezygnowała z obowiązku okazywania certyfikatów COVID-19. Nowe przepisy objęły 10 państw, w tym Polskę.

CyprTuryści z Polski zastąpią Rosjan? Cypr pokłada nadzieje w turystach z Unii

Bułgaria znosi restrykcje graniczne dla 10 państw. Polska na liście

Władze Bułgarii zdecydowały, że od 13 kwietnia podróżni z 10 krajów nie będą musieli okazywać przy wjeździe do Bułgarii unijnego certyfikatu covidowego. Na liście znalazły się: Macedonia Północna, Turcja, Rumunia, Serbia, Węgry, Polska, Czechy, Słowacja, Izrael i Egipt.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Przypomnijmy, że do tej pory wszyscy zaszczepieni i ozdrowieńcy musieli okazywać na granicy certyfikaty, natomiast osoby niezaszczepione - negatywny wynik testu na koronawirusa.

Polska znalazła się w gronie 10 krajów, dla których Bułgaria zliberalizowała przepisy graniczne w pierwszej kolejności. Chociaż wstępnie zasady te mają obowiązywać do 15 maja, to w tym przypadku można się spodziewać, że do tej daty obowiązek okazywania certyfikatu dla innych krajów Unii Europejskiej zostanie w pełni zniesiony.

Bułgaria jest już kolejnym krajem, który zdecydował się na zniesienie restrykcji na granicach. Wcześniej podobny krok poczyniła Grecja, gdzie od 2 maja wygasną wszystkie ograniczenia związane z podróżowaniem.

Turcja - ulubiony kierunek wakacyjny PolakówTurcja to wciąż popularny kierunek. Jest uwielbiana przez Polaków

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: