Atak paniki po awaryjnym lądowaniu. Pasażerowie błagają załogę: Muszę wysiąść z tego samolotu

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać pasażerów błagających o wypuszczenie ich z samolotu. Chodzi o problemy z wylądowaniem jednego z samolotów linii lotniczych JetBlue, lecącego z Cancun do Nowego Jorku. Do sieci trafiło nagranie, na którym słychać spanikowanych pasażerów.

Całe wydarzenie miało miejsce na początku kwietnia. Samolot linii lotniczych JetBlue Airways kilkukrotnie podejmował próby bezpiecznego wylądowania na lotnisku Johna F. Kennedy'ego (JFK) w Nowym Jorku. Kilkukrotne podejście do lądowania wywołało ogromną panikę wśród podróżujących turystów, którzy lecieli  do USA z Cancun w Meksyku.

Piloci nie chcieli ryzykować podejściem do lądowania w trudnych warunkach. Ostatecznie lot 1852 został skierowany na międzynarodowe lotnisko Newark Liberty. Lotnisko to jest położone na granicy miast Newark i Elizabeth, niecałe 15 km na południowy zachód do Nowego Jorku.

Zobacz wideo Po co komu lotnisko. Start ciężkiego transportowca z trawy

Więcej artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Awaryjne lądowanie samolotu linii JetBlue. Dantejskie sceny na pokładzie samolotu

Po lądowaniu samolotu na lotnisku Newark część pasażerów zaczęła prosić załogę o możliwość szybkiego opuszczenia pokładu. Byli przerażeni tym, co przed chwilą miało miejsce. Całość została zarejestrowana na filmie, który "New York Post" opublikował na Youtubie. Z prędkością światła, internet obiegło nagranie, na którym słyszymy krzyki panikujących osób, którym udzielił się atak paniki. Pasażerowie obawiali się, że się rozbiją.

 

Na nagraniu słychać przerażonych pasażerów, którzy przekrzykiwali się, próbując wymóc na załodze szybsze otworzenie drzwi.

Nie wrócę w powietrze.
Ludzie tam są chorzy, ludzie mdleją, ludzie wymiotują! Trochę szacunku dla ludzi!
Moje dzieci panikują. Muszę wysiąść z tego samolotu. To jest niebezpieczne!
Próbowaliśmy wylądować już cztery razy, boimy się. Chcemy opuścić pokład. Uszanujcie ludzi, którzy tutaj są. Nie chcemy lecieć na JFK [lotnisko docelowe w Nowym Jorku - przyp. red.]. To nie jest wasza [załogi - przyp. red.], ale chcemy wysiąść, bo się boimy

- mówią pasażerowie na wideo.

JetBlue przeprasza i rozdaje bony na kolejne loty

Ze względu na skomplikowaną procedurę celną, nie było możliwe wypuszczenie pasażerów na lotnisku w Newark. Samolot po około godzinie od awaryjnego lądowania, kiedy pogoda w Nowym Jorku poprawiła  się - odleciał i bezpiecznie wylądował na docelowym lotnisku.

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT LOT uruchomi dwie nowe trasy idealne na wakacje 2022. Dokąd polecimy?

Rzecznik prasowy przeprosił podróżnych za zaistniałe niedogodności. Jak podaje p"New York Post" linia lotnicza JetBlue podobno zaoferowała pasażerom lotu 1852 rekompensatę pieniężną w wysokości 50 dolarów w postaci bonu, które mogą wykorzystać, kupując bilety na kolejne loty.

Cypr Turyści z Polski zastąpią Rosjan? Cypr pokłada nadzieje w turystach z Unii

Źródło: podroze.radiozet.plnypost.com

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: