Kraków. W ZOO pojawili się nowi mieszkańcy. Odwiedzający są zachwyceni małymi lokatorami

Krakowskie ZOO może pochwalić się nowymi mieszkańcami. Na wybiegach pojawiły się młode zwierzątka, które urodziły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie lada gratką jest też nowy gatunek, który zawitał do ZOO. Turyści odwiedzający ogród zoologiczny są nimi zachwyceni.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zwierzęta w filmach i serialach. Czy twórcy rzeczywiście pilnują, żeby nie stała im się krzywda? [Popkultura]

Nowi mieszkańcy pojawili się na wybiegach krakowskiego ZOO. Wśród stałych bywalców swoje miejsce zajęły zwierzęce dzieci, które właśnie zaliczają swój debiut. Dodatkowo do ZOO wprowadził się nowy gatunek. 

Nowi rezydenci w krakowskim ZOO. Antylopowce końskie nie są jedyne

W ogrodzie zoologicznym podziwiać można również maluszki, które urodziły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na wybiegu pojawiła się (najprawdopodobniej) samiczka pingwina Humboldta, która otrzymała imię Kaja. Pingwinek wykluł się z jajka 16 grudnia 2021 r. i niedawno został przedstawiony odwiedzającym. Kai wyrosły już dorosłe piórka i szybko oswoiła się z wodą. 

Kolejnym mieszkańcem jest nowo narodzona owca kameruńska. Ssak na świat przyszedł 1 stycznia 2022 r. To pierwszy maluch należący do tego gatunku, który urodził się w krakowskim ZOO. Owce kameruńskie znajdują się w mini ZOO i są bardzo łagodne oraz przyjazne. 

Ogród zoologiczny poinformował również, że w połowie stycznia urodziły się dwa kucyki szetlandzkie. Jeśli pogoda dopisze, będzie można oglądać je w świąteczny weekend. W innym przypadku na wybieg zostaną wypuszczone dopiero na majówkę. Okazuje się, że nie tylko te trzy zwierzęta sprowadziły na świat młode. W najbliższym czasie odwiedzającym pokazane zostaną: wielbłądek, mała sitatunga, kózka, owieczka grzywiasta arua i eland. 

ZOO Kraków. Majestatyczne antylopowce końskie przywędrowały do Polski

Ogród Zoologiczny w Krakowie może pochwalić się nowym nabytkiem. Na jednym z wybiegów pojawili się majestatyczni przedstawiciele antylopowców końskich. Zwierzęta te naturalnie żyją w Afryce, więc ZOO zapewniło im warunki podobne do tych, jakie mają na wolności. Krakowski ogród zoologiczny opublikował film, na którym przedstawia nowych mieszkańców.

Samiec został sprowadzony do Krakowa z czeskiego ZOO, zaś dwie samice przywieziono z ZOO Monde Sauvage w Belgii. Cechą charakterystyczną antylopwców są długie uszy i rogi. Dodatkowo mają wysoki kłąb i osiągają wagę do 220 kg. Są niesamowicie czujne i rejestrują każdy najmniejszy szelest. 

W zoo cały czas prowadzimy modernizację, zmieniamy wybiegi, niektóre z nich łączymy. Zwierzęta trochę poprzestawialiśmy na wybiegach, rozmieszczając je pod względem pochodzenia - z jednej strony są teraz te pochodzące z Afryki, z drugiej strony są bliżej siebie zwierzęta pochodzące z Azji. Przy tej okazji zrobiło się wolne lokum i to tam trafiły antylopowce końskie, które do nas przyjechały. Szukaliśmy ich wcześniej, to bardzo ładne, ciekawe zwierzęta

- czytamy wypowiedź zastępcy dyrektora ds. hodowlanych zoo, Marcina Pałysa, na stronie "Gazety Krakowskiej". Przedstawiciel ZOO dodał, że zwierzęta zostały wypuszczone na wybieg we wtorek. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: