Kraków. W ZOO pojawili się nowi mieszkańcy. Odwiedzający są zachwyceni małymi lokatorami

Krakowskie ZOO może pochwalić się nowymi mieszkańcami. Na wybiegach pojawiły się młode zwierzątka, które urodziły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie lada gratką jest też nowy gatunek, który zawitał do ZOO. Turyści odwiedzający ogród zoologiczny są nimi zachwyceni.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zwierzęta w filmach i serialach. Czy twórcy rzeczywiście pilnują, żeby nie stała im się krzywda? [Popkultura]

Nowi mieszkańcy pojawili się na wybiegach krakowskiego ZOO. Wśród stałych bywalców swoje miejsce zajęły zwierzęce dzieci, które właśnie zaliczają swój debiut. Dodatkowo do ZOO wprowadził się nowy gatunek. 

Ekopark został ostrzelany"Dusza boli. Serce pęka". Brutalny ostrzał zoo w Ukrainie

Nowi rezydenci w krakowskim ZOO. Antylopowce końskie nie są jedyne

W ogrodzie zoologicznym podziwiać można również maluszki, które urodziły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na wybiegu pojawiła się (najprawdopodobniej) samiczka pingwina Humboldta, która otrzymała imię Kaja. Pingwinek wykluł się z jajka 16 grudnia 2021 r. i niedawno został przedstawiony odwiedzającym. Kai wyrosły już dorosłe piórka i szybko oswoiła się z wodą. 

Kolejnym mieszkańcem jest nowo narodzona owca kameruńska. Ssak na świat przyszedł 1 stycznia 2022 r. To pierwszy maluch należący do tego gatunku, który urodził się w krakowskim ZOO. Owce kameruńskie znajdują się w mini ZOO i są bardzo łagodne oraz przyjazne. 

Ogród zoologiczny poinformował również, że w połowie stycznia urodziły się dwa kucyki szetlandzkie. Jeśli pogoda dopisze, będzie można oglądać je w świąteczny weekend. W innym przypadku na wybieg zostaną wypuszczone dopiero na majówkę. Okazuje się, że nie tylko te trzy zwierzęta sprowadziły na świat młode. W najbliższym czasie odwiedzającym pokazane zostaną: wielbłądek, mała sitatunga, kózka, owieczka grzywiasta arua i eland. 

ZOO Kraków. Majestatyczne antylopowce końskie przywędrowały do Polski

Ogród Zoologiczny w Krakowie może pochwalić się nowym nabytkiem. Na jednym z wybiegów pojawili się majestatyczni przedstawiciele antylopowców końskich. Zwierzęta te naturalnie żyją w Afryce, więc ZOO zapewniło im warunki podobne do tych, jakie mają na wolności. Krakowski ogród zoologiczny opublikował film, na którym przedstawia nowych mieszkańców.

Samiec został sprowadzony do Krakowa z czeskiego ZOO, zaś dwie samice przywieziono z ZOO Monde Sauvage w Belgii. Cechą charakterystyczną antylopwców są długie uszy i rogi. Dodatkowo mają wysoki kłąb i osiągają wagę do 220 kg. Są niesamowicie czujne i rejestrują każdy najmniejszy szelest. 

W zoo cały czas prowadzimy modernizację, zmieniamy wybiegi, niektóre z nich łączymy. Zwierzęta trochę poprzestawialiśmy na wybiegach, rozmieszczając je pod względem pochodzenia - z jednej strony są teraz te pochodzące z Afryki, z drugiej strony są bliżej siebie zwierzęta pochodzące z Azji. Przy tej okazji zrobiło się wolne lokum i to tam trafiły antylopowce końskie, które do nas przyjechały. Szukaliśmy ich wcześniej, to bardzo ładne, ciekawe zwierzęta

- czytamy wypowiedź zastępcy dyrektora ds. hodowlanych zoo, Marcina Pałysa, na stronie "Gazety Krakowskiej". Przedstawiciel ZOO dodał, że zwierzęta zostały wypuszczone na wybieg we wtorek. 

Sowa na nagraniu z kamery meteorologicznej w USACo ja patrzę? Ciekawska sowa zapoznaje się z kamerą

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: