LOT uruchamia nowe trasy na wakacje 2022. Jeden kierunek Polacy kochają, drugi dopiero będą poznawać

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe trasy do dwóch słonecznych stolic. Jakie to kierunki? Na liście przewoźnika znalazł się uwielbiany przez Polaków egipski Kair oraz stolica Kosowa - Prisztina.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Niedawno Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły wznowienie połączeń do Delhi, a także uruchomienie nowych tras do Mumbaju (Indie), Baku (Azerbejdżan) i bośniackiego Sarajewa. Okazuje się, że to jednak nie koniec - narodowy przewoźnik już wkrótce uruchomi połączenia również do stolicy Egiptu i Kosowa.

Nowe kierunki w ofercie PLL LOT. Z Warszawy polecimy do Kairu i Prisztiny

Połączenie z Warszawy do Kairu zostanie uruchomione 31 maja i będzie realizowane 5 razy w tygodniu - we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Samoloty będą startować ze stolicy Polski o godz. 15:00, a na miejscu wylądują po 4 godzinach lotu.

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Z kolei połączenie do Prisztiny wystartuje 6 czerwca i będzie realizowane 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, czwartki i soboty. Lot z Warszawy potrwa 2 godziny i 15 minut. Samoloty do Kosowa będą startować o godz. 10:15, a do Polski wracać będą o godzinie 13.20 lokalnego czasu.

Nowe połączenia PLL LOT. Jeden kierunek Polacy kochają, drugi dopiero będą poznawać

Egipt jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw na świecie, dlatego wybór tego kierunku przez LOT nie powinien dziwić. Każdego roku kraj ten odwiedzają miliony turystów, wśród których są również liczne grupy z Polski.

Kosowo natomiast jest najmłodszym krajem w Europie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżnych. Chociaż kierunek jest, póki co, niszowy, to ma to swoje zdecydowane plusy - możemy liczyć tam na odrobinę wytchnienia i spokoju, których trudno byłoby zaznać w Egipcie.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: