Turkish Airline zawiozą na wakacje półtora miliona Rosjan. Utworzą dla nich specjalną linię lotniczą

Tureckie linie lotnicze podpisały umowę z rosyjskimi i tureckimi biurami podróży. Dzięki temu półtora miliona mieszkańców Rosji będzie mogło wybrać się na wakacje z tym przewoźnikiem.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego loty trwają dziś dłużej niż 10 lat temu?

Odkąd wybuchła wojna w Ukrainie różne branże nakładają na Rosję sankcje. Blokowane są m.in. karty kredytowe, a część firm wycofuje swoje produkty z tego kraju. Są jednak biznesy, które wciąż współpracują z tym krajem. Należy do nich m.in. przewoźnik Turkish Airlines. Ta linia lotnicza zawiezie 1,5 mln Rosjan na wakacje do Turcji. Informację na ten temat przekazał portal fly4free.pl

Tureckie linie lotnicze zrobiły jeden wyjątek. Dla rosyjskich turystów

Ciekawe jest to, że Turkish Airlines wprowadziły zakaz sprzedaży biletów Rosjanom. Okazuje się, że zastrzegły sobie jednak pewien wyjątek. Mieszkańcy Rosji mogą latać z tym przewoźnikiem do Turcji i z powrotem. Mało tego, linie lotnicze otwierają program, dzięki któremu rosyjscy turyści będą mogli spędzić urlop w najpopularniejszych tureckich kurortach.

Dlaczego tak się dzieje? Tureckie linie lotnicze podpisały umowę z dużymi biurami podróży. Na liście są m.in. Coral Travel i Anex Tour. Inną firmą, która przewozi rosyjskich urlopowiczów, jest Pegasus Airlines.

Turecki rząd otworzy nową linię lotniczą dla lotów z Rosji

Turkish Airlines stara się wspierać turystów z Rosji i osoby, które z niej uciekają. Rząd turecki poparł projekt dotyczący przylotu rosyjskich wczasowiczów, który zaproponowały linie lotnicze. Władze zapowiedziały również, że planują otwarcie czarterowej linii lotniczej, która będzie obsługiwała loty między Rosją a Turcją.

Warto przypomnieć, że to głównie rosyjscy turyści odwiedzali tamtejsze kurorty. W zeszłym roku kraj w Azji Mniejszej odwiedziło około pięciu milionów Rosjan.

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: