Zamieszanie na pokładzie samolotu Ryanair. Pasażerowie wylądowali, ale 1200 km od celu

Pasażerowie samolotu Ryanair mieli polecieć do Londynu, jednak ostatecznie wylądowali w Madrycie. Ich pomyłki nie zauważył personel pokładowy, który wpuścił podróżnych na niewłaściwy lot.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dwoje pasażerów linii Ryanair, którzy wykupili bilety z Francji do Londynu, ostatecznie wylądowało na lotnisku w Madrycie. Swoją pomyłkę zauważyli dopiero podczas lądowania.

Samolot Wizz AirWizz Air oferuje cztery nowe kierunki. Szykuje się hit na wakacje 2022

Zamieszanie w Ryanair. Pasażerowie wylądowali 1200 km od celu

Para swoją pomyłkę natychmiast zgłosiła personelowi pokładowemu, który był nie mniej zaskoczony niż pasażerowie. Warto podkreślić, że bilety lotnicze były sprawdzane przed wejściem do samolotu trzykrotnie.

Ostatecznie po przylocie do Madrytu zagubieni pasażerowie otrzymali od linii za darmo nowe bilety z Hiszpanii do Londynu. Podróżnym udało się wrócić do domu jeszcze tego samego dnia, mimo nieplanowanej przesiadki.

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Ryanair potwierdził sytuację i obwinił za nią pasażerów

Sytuacja została potwierdzona przez przedstawicieli taniej linii lotniczej Ryanair. Przewoźnik stwierdził jednak, że winę za incydent ponoszą wyłącznie pasażerowie, którzy wsiedli do nieodpowiedniego samolotu.

Weszli przez odpowiednią bramkę, ale nie przeszli do samolotu przydzieloną trasą. Weszli w niedozwolony obszar i tym samym omyłkowo weszli na pokład samolotu do Madrytu […] Obowiązkiem każdego pasażera jest upewnienie się, że wsiada do właściwego samolotu

– przekazał rzecznik Ryanaira w rozmowie z The Independent.

Nowa identyfikacja samolotów linii CondorCo za pomysł! Pomalowali samoloty w paski. Zachwycająca przemiana

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: