Egipt. Tragiczny wypadek autokaru z polskimi turystami - są informacje o trzech ofiarach

W Egipcie doszło do wypadku autokaru, którym znajdowali się polscy turyści. Trzy osoby zginęły na miejscu, reszta poszkodowanych przewieziona została do najbliższego szpitala. O zajściu poinformowała Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kairze.

Interesujesz się nowościami związanymi z podróżami? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

Autokar z polskimi turystami, który zmierzał na lotnisko w Hurghadzie, wpadł w poślizg i przewrócił się. Ambasada polska w Egipcie poinformowała o tym, że wśród pasażerów są ranni. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Biuro podróży, które organizowało przejazd, Coral Travel, przekazało informację, że zginęły trzy osoby, zaś 16 zostało rannych. Wiadomość o wypadku opublikował portal Tvn24.pl.

Wypadek polskiego autokaru w Egipcie. Poszkodowani trafili na obserwację do szpitala

Do zdarzenia doszło w czwartek (7 kwietnia) około południa. Autokar, który przewoził Polaków z Marsa Alam na lotnisko w Hurghadzie, wpadł w poślizg i się przewrócił. Informacje te potwierdził przedstawiciel Ambasady Polskiej w Egipcie, Maciej Zajdel. Poinformował on również o tym, że wypadek miał miejsce w Safadży. Wszyscy poszkodowani przewiezieni zostali do szpitala i pozostaną tam na obserwacji. Na stronie portalu Tvn24.pl przeczytać można również oświadczenie Coral Travel.

"Autokarem jechało 18 turystów z Polski, rezydent Coral Travel oraz kierowca. 2 turystów z Polski oraz kierowca zginęli na miejscu. 16 osób zostało rannych. Poszkodowani natychmiast zostali przewiezieni do najbliższych szpitali w Safadze i Hurgadzie. W szpitalach turystom asystują nasi polscy przedstawiciele, którzy wspierają i pomagają również w komunikacji z personelem medycznym" - przekazało biuro podróży.

Wypadek polskiego autokaru w Egipcie. Badane są przyczyny zdarzenia

Służby sprawdzają okoliczności wypadku. W oświadczeniu Coral Travel czytamy, że:
"Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło z powodu niesprzyjających warunków drogowych. W rejonie wypadku prowadzone były roboty drogowe, a grunt był śliski i kierowca stracił kontrolę nad autokarem".
Biuro podróży podkreśla, że wszyscy poszkodowani otrzymują pomoc na miejscu. Jest również w stałym kontakcie z MSZ w Warszawie oraz konsulatem w Egipcie. Brakuje jednak informacji o tym, kiedy i czy ciała ofiar śmiertelnych zostaną przetransportowane do Polski.

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: