Tęsknisz za zimą? W Tatrach można jeździć na nartach. Na Kasprowym Wierchu nadal jest śnieg

Jeśli tęsknisz za zimą, mamy dobrą wiadomość. W Tatrach nadal trwa sezon... można rzec, że zimowy. Warunki na narty są wręcz idealne, a na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna wynosi nawet 1,5 m. Większość stacji pożegnała sezon, jednak w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej będzie można jeździć aż do 8 maja.

Miłośnicy sportów zimowych pomimo kalendarzowej wiosny wcale nie muszą się żegnać z sezonem, ani wyjeżdżać na lodowce. W polskich górach nadal jest wiele śniegu, a pogoda na stokach dopisuje. Jednocześnie Tatrzański Park Narodowy przypomina, że w wyższych partiach Tatr nadal panują trudne warunki.

Tatrzański Park NarodowyWybierasz się w Tatry? Koniecznie zapoznaj się z tym ważnym zakazem

Tatry pokryte śniegiem. Sezon narciarski przedłużony do maja

Przedłużenie sezonu na niektórych stokach to prawdziwa gratka dla fanów sportów zimowych. Warunki panujące na Kasprowym Wierchu są bardzo dobre -  w niektórych miejscach pokrywa śnieżna utrzymuje się na poziomie 1,5 m. Trasy w Dolinie Gąsienicowej, Goryczkowej oraz nartostrada do Kuźnic są nadal otwarte i zachęcają do korzystania z pięknej pogody.

Prognozy wskazują, że temperatura będzie się utrzymywać na minusie, co gwarantuje odpowiednie warunki na trasach narciarskich. Sezon ma zostać przedłużony do maja. Potwierdziła to Marta Grzywa z biura prasowego Polskich Kolei Linowych: 

Najbliższe święta wielkanocne będą również świetną okazją do narciarskich spotkań na Kasprowym Wierchu. Planujemy jazdę na nartach na Kasprowym Wierchu do 8 maja. Oczywiście termin otwarcia tras uzależniony jest od warunków pogodowych i temperatur w Tatrach.
Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

9 kwietnia na Kasprowym Wierchu odbędzie się 75. Puchar PKL w Narciarstwie Alpejskim. Polskie Koleje Linowe zapraszają amatorów białego szaleństwa do wzięcia udziału w kolejnych zawodach. Do rywalizacji przystąpić może każdy pełnoletni uczestnik, który wcześniej zgłosi swój start, wypełniając odpowiedni formularz. 

Wielkanoc na stokach Tatr. Co warto wiedzieć? 

Święta wielkanocne to świetny moment na wypad w góry i skorzystanie z atrakcji, które oferują stoki. Długoterminowa pogoda wskazuje dogodne warunki, więc warto rozważyć tę opcję. W Tatrach nadal jest czynny klimatyczny wyciąg na Polanie Kalatówki, gdzie w Poniedziałek Wielkanocny zostaną zorganizowane ciekawe i barwne zawody narciarskie w stylu retro. Zawodnicy nie tylko będą mogli zaprezentować swoje umiejętności, ale też ubrać odważne, kolorowe kreacje. 

Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed lawinami

W najwyższych partiach Tatr warunki nie są tak przyjazne jak na słonecznych stokach. TPN w swoich komunikatach informuje o zróżnicowanej pokrywie śniegu, co może utrudnić, a nawet uniemożliwić piesze wędrówki. Trasy położone wysoko w górach odradza się osobom, które nie posiadają dużego doświadczenia. Niewykluczone są też zagrożenia spowodowane lawinami.

Źródła: tpn.pl, podroze.radiozet.pl

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: