Co za pomysł! Pomalowali samoloty w paski. Zachwycająca przemiana

"Condor to wakacje, a wakacje to paski" - ogłasza niemiecka linia lotnicza i żeby nie być gołosłowną, w taki właśnie wzór maluje swoje samoloty. Nie trudno zgadnąć, że inspiracją dla wprowadzonych zmian są parasole, ręczniki plażowe czy leżaki, które przecież są stałym elementem wakacji.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.  

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Condor to niemiecka linia czarterowa, która przeszła głęboką restrukturyzację. Postarano się również o zmianę wizerunku linii, który zachwyca lekkością i oryginalnością. Graficy z agencji alphabet z Berlina, którzy stworzyli nową identyfikację graficzną, wpadli na zachwycający pomysł. Postanowili ozdobić samoloty paskami w pięciu kolorach: niebieskim, żółtym, zielonym, czerwonym i beżowym.

"Condor przeszedł transformację w ciągu ostatnich dwóch i pół roku: od spółki zależnej do niezależnej linii lotniczej, która z dumą spogląda wstecz na swoją historię i tradycję, a jednocześnie wkracza na drogę ku przyszłości" - mówi Ralf Teckentrup, dyrektor generalny Condor. - "Naszym nowym znakiem rozpoznawczym są paski, nasz znak graficzny symbolizuje nasze pochodzenie, a kolory oznaczają różnorodność" - dodaje.

Wraz z nową identyfikacją graficzną opracowano także nowe logo, stroje załogi, a także dodatki. W takim samym stylu utrzymane będą wszystkie elementy na pokładzie, od kubków po koce.

Sowa na nagraniu z kamery meteorologicznej w USACo ja patrzę? Ciekawska sowa zapoznaje się z kamerą

Gdzie polecą?

Pierwszy pasiasty samolot przedstawiono w Tuluzie. To Airbus A330neo utrzymany w zielonej kolorystyce. Zacznie latać dla Condora jesienią. Żółte paski zdobią Airbusa A321, już wczoraj szczęśliwi pasażerowie mogli odbyć nim podróż do Lanzarote.

Miejsca parkingowe w Tatrach szybko zostają zapełnioneTatrzański Park Narodowy zmienia ceny parkingów nad Morskim Okiem

W najbliższych tygodniach Condor zapowiada przemalowanie kolejnych 5 samolotów. Polecą na Kanary, do Grecji, Egiptu i na Majorkę. Przewoźnik zapowiada, że już wkrótce paski będą zdobić większość samolotów Condora. Linie szacują, że do końca 2024 roku taki wakacyjny wygląd zyska 80 proc. floty.

Źródło: Condor

Więcej o: