Pogoda długoterminowa - Zakopane. Jakie są prognozy na Wielkanoc i majówkę? Co czeka turystów w Tatrach?

Powoli zaczynamy sezon urlopów, a część z nas planuje wyjazd w góry. Coraz więcej osób szuka więc pogody długoterminowej dla Zakopanego - najbardziej turystycznego z górskich miejscowości. Na jaką aurę możemy liczyć w Tatrach? Czy czekają nas ciepłe i słoneczne dni?

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżami? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Rejony górskie lubią zaskakiwać swoją pogodą. Nie inaczej będzie w ciągu najbliższych dni. Możemy spodziewać się nagłej zmiany temperatur, opadów i zachmurzenia. Jak prezentuje się pogoda długoterminowa? Zakopane jest miejscem, w którym spodziewać możemy się wszystkiego. Wszystko jednak wskazuje na to, że święta wielkanocne będą zimne, a majówka deszczowa. 

Pogoda długoterminowa - Zakopane. Prognoza na Wielkanoc 2022

Aura w Tatrach nie będzie nas rozpieszczać. W tym tygodniu temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Najzimniejsza będzie Palmowa Niedziela (10 kwietnia) - termometry pokażą wóczas 3 st. C, a w niektórych rejonach spodziewać się możemy temperatury -2 st. C. Nieco cieplej zacznie robić się we wtorek 13 kwietnia. Możemy wtedy liczyć na 12 st. C. W kolejnych dniach (środa i czwartek) temperatura dobije do 18 st. C. Ten ciepły czas będzie niestety krótkotrwały, gdyż w Wielki Piątek termometry pokażą już 8 st. C.

Jaka pogoda czeka turystów w święta Wielkiej Nocy? Osoby, które chcą spędzić Wielkanoc 2022 w Zakopanem muszą liczyć się z tym, że sobota, niedziela i poniedziałek będą zimne (od 3 st. C do 7 st. C). Synoptycy twierdzą, że niektórych rejonach spodziewane są opady deszczu lub śniegu oraz umiarkowane zachmurzenie. Wiatr osiągnie prędkość do 8 km/h, a wilgotność wyniesie w około 85-87 proc.

Pogoda długoterminowa - Zakopane. Turyści mogą liczyć na ciepłą, ale deszczową majówkę

Poświąteczne dwa tygodnie upłyną pod znakiem zachmurzenia i opadów. Od 20 do 24 kwietnia synoptycy zapowiadają ulewne opady deszczu, które zwiększą poziom wilgotności do 93 proc. Pogoda poprawi się 26 kwietnia. Tego dnia niebo będzie bezchmurne, a temperatura osiągnie 16 st. C. Niestety, ulewy powrócą już następnego dnia i zdaniem synoptyków potrwają do 29 kwietnia.

Wiele osób najbardziej interesuje pogoda, jakiej można spodziewać się w weekend majowy. W te dni będzie ciepło (od 18 st. C do 20 st. C) i niemalże bezwietrznie. Prognozowane są jednak lekkie opady deszczu oraz bardzo wysoka wilgotność na poziomie 85 proc.

Prognoza długoterminowa jest obarczona dużą niepewnością. Wynika to z ryzyka wystąpienia nagłych  zjawisk meteorologicznych, jak i z różnorodności wykorzystywanych w modelach prognostycznych założeń fizycznych, statystycznych oraz równań matematycznych.

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: