Najdłuższy na świecie most wiszący. Tuż przy polskiej granicy. Znamy datę otwarcia

W miejscowości Dolni Morava powstaje najdłuższy na świecie most wiszący dla pieszych, który połączy grzbiety dwóch szczytów górskich. Konstrukcja będzie miała aż 721 metrów długości i ma wznosić się na wysokości 95 metrów nad doliną. Wiemy, kiedy atrakcja zostanie otwarta dla turystów.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak wygląda czeska polityka energetyczna i środowiskowa? Ekspert odpowiada

Unikatowy wiszący most powstaje nad Doliną Młynicką. Swoimi wymiarami pobije dotychczas najdłuższy most na świecie, 516-metrowy most w portugalskim regionie Arouca, otwarty wiosną 2021 roku. Właśnie poznaliśmy datę udostępnienia turystom tej atrakcji. Oficjalne otwarcie nastąpi 9 maja.

Niezapomniane wrażenia

"Przygotuj się na wyjątkowy moment, kiedy znajdziesz się 95 metrów nad głęboką górską doliną. Po 721-metrowej kładce możesz przejść z jednego grzbietu górskiego na drugi. Wejście na nią wymaga odrobiny odwagi, jednak obiecujemy niezwykłe i niezapomniane wrażenia" - czytamy na stronie internetowej atrakcji. 

Most będzie prowadzić od schroniska Slamenka, nieopodal Ścieżki w Obłokach, ponad Doliną Młynicką, aż na zbocze góry Chlum. Otrzymał nazwę Sky Bridge 721. Po jego drugiej stronie turyści znajdą trasę edukacyjną "Most Czasu", prezentującą walory przyrodnicze i historię regionu, od 1935 roku aż po współczesność. To będzie atrakcja w formie gry, która przeznaczona jest zarówno dla dorosłych turystów, jak i rodzin z dziećmi. Będzie można w niej wziąć udział przy użyciu telefonu komórkowego.

 

Ścieżka w Obłokach

Ośrodek turystyczny Dolni Morava leży między Górami Orlickimi a Jesionikami, pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego, tuż przy granicy z Polską. Oprócz świetnej infrastruktury narciarskiej oferuje całoroczne atrakcje, między innymi trasę widokową, zwaną Ścieżką w Obłokach, umieszczoną na szczycie góry czy jedną z najdłuższych na świecie kolejek górskich.

Znamy już datę otwarcia, ale wciąż jeszcze nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za tę przyjemność. Inwestor zapewnia, że bilety na Sky Bridge 721 będzie można kupić online na konkretną godzinę oraz w kasach na miejscu. 

Źródło: Czechtourism / www.dolnimorava.cz

Więcej o: