Pogoda na Wielkanoc 2022. Śnieżne zajączki czy opalanie się? Prognozy nie pozostawiają złudzeń

Jaka pogoda będzie na Wielkanoc 2022? Synoptycy zapowiadają, że najbliższe święta niestety nie będą ciepłe i słoneczne. Trzeba będzie przygotować parasole i ubrać się cieplej.

Więcej artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Chociaż początek miesiąca zaskoczył nas śniegiem, to według prognoz synoptyków zima nie utrzyma się aż do Wielkanocy. Jaka pogoda na święta szykuje się w tym roku? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadów na kwiecień 2022 r.

Pogoda na Wielkanoc 2022 - prognoza długoterminowa. Będzie chłodno i deszczowo

Wiele wskazuje na to, że Wielkanoc 2022 upłynie nam pod znakiem deszczu. Zdaniem IMGW cały kwiecień przyniesie nam duże opady deszczu przy stosunkowo niskiej temperaturze powietrza. Osoby, które planują wyjazd, mogą nie być zachwycone.

Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie powyżej normy wieloletniej

- czytamy w aktualizacji prognozy długoterminowej przygotowanej przez IMGW-PIB.

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Warto dodać przy tym, że norma średniej temperatury powietrza z lat 1991-2020 dla kwietnia jest wyższa od tej z lat 1981-2010. Dolna granica normy jest średnio cieplejsza o 0.7 stopni Celsjusza, a górna granica o 0.1 stopni. Ponadto prognozy długoterminowe obarczone są dużą niepewnością i mogą się różnić od siebie.

Pogoda na Wielkanoc 2022. Na większe ocieplenie nie ma co liczyć

Nowy tydzień przywitał nas chłodem, jednak w połowie tygodnia czeka nas krótkotrwałe ocieplenie nawet do 16 st. C. Niestety, już w najbliższy weekend, temperatura spadnie i znowu będzie najwyżej 9-10 stopni.

Tuż przed świętami czeka nas natomiast wzrost temperatury do 14-15 st. na zachodzie kraju, jednak na większe ocieplenie raczej nie ma co liczyć również w czasie świąt wielkanocnych.

Źródła: IMGW, TVN Meteo.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: