Majówka 2022 - najpopularniejsze kierunki na zagraniczne wczasy. Ciepło, tanio i bez kolejek

Majówka 2022 zbliża się wielkimi krokami. To okazja do spotkań w rodzinnym gronie, grillów lub do wyjazdów. Coraz częściej Polacy decydują się też na podróże za granicę. Jakie kierunki wybieramy najczęściej?

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżami? Więcej informacji na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych długich weekendów w Polsce. Wielu z nas planuje urlop w kraju - decydujemy się na wyjazdy w góry lub nad morze. Jednak dla części osób wczasy w Polsce są zbyt "ryzykowne". Wszystko przez zmienną pogodę czy tłumy na górskich szlakach, które potrafią niektórym turystom skutecznie popsuć wolne dni. Dlatego też coraz częściej planujemy wypad za granicę, na przykład na Bliski Wschód lub południe Europy. Majówka 2022 poza Polską to bardzo dobry moment na wyjazd, gdyż możemy liczyć na ładną pogodę, długie dni i możliwość zwiedzania najważniejszych atrakcji bez konieczności stania w długich kolejkach. 

Majówka 2022. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy za granicę

Ostatnie lata nie sprzyjały podróżowaniu. Obostrzenia związane z COVID-19 niemalże uniemożliwiły nam wyjazdy zagraniczne. Kiedy pod koniec marca wiele krajów zniosło restrykcje, sporo osób zaczęło planować urlop poza granicami Polski. Pomógł w tym fakt, że w wielu państwach nie musimy przechodzić kwarantanny po powrocie czy być poddawani testom. 

- Swobodnie - bez testów i bez kwarantanny - możemy już pojechać między innymi do Czarnogóry, na Maderę czy na Malediwy, a niewykluczone, że w następnych tygodniach podobne decyzje podejmą kolejne państwa - powiedziała Agata Biernat z wakacje.pl w rozmowie z WP.

Majówka 2022. Największą popularnością cieszą się wakacyjne klasyki

Polacy najczęściej decydują się na loty samolotem i wczasy all inclusive. Najpopularniejszymi kierunkami są Egipt, Turcja lub Grecja. Chętnie odwiedzamy również Hiszpanię, Cypr, Majorkę lub Bułgarię. Coraz więcej osób chce spędzić urlop na Karaibach.

Jak dużo musimy wydać na wakacje w takich miejscach? Tygodniowy urlop w Grecji bez wyżywienia wyniesie nas 1600 zł. Pakiet all inclusive zaczyna się od 2000 zł. Nieco mniej zapłacimy za wczasy w Turcji - urlop all inclusive kosztuje 1600 zł. Najdroższy jest jednak Egipt. Koszt wakacji w tym kraju zaczyna się od 2300 zł. Najtańsza majówka czeka nas w Bułgarii. Tam urlop możemy spędzić już za 700 zł. 

Majówka 2022. Wczasy z własnym dojazdem. Gdzie wyjeżdżają Polacy?

Część osób planuje podróż za granicę samochodem. Jest to zdecydowanie tańsza opcja, niż podróż samolotem. Polacy wyjeżdżają najczęściej do Albanii, Chorwacji lub Czarnogóry. Popularnym kierunkiem jest również Bułgaria. Ceny tygodniowych pobytów w tych miejscach wahają się między 300 a 500 zł od osoby. Przykładowo za urlop w na półwyspie Istria zapłacimy 478 zł. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: