Ryanair znów drażni pasażerów. Każe dopłacać do kupionych już biletów

Irlandzkie tanie linie reagują na nowy podatek, który obowiązuje od 1 kwietnia. Ryanair postanowił koszty przerzucić na klientów.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

W Belgii od 1 kwietnia pobierany jest podatek lotniczy. Każdy pasażer wylatujący z tego kraju musi zapłacić daninę w kwocie od 2 do 10 euro. Dodatkowa opłata jest uzależniona od odległości i miejsca, do którego podróżujemy. Najwięcej trzeba dopłacić za krótkie loty poniżej 500 km - 10 euro (47 zł), pasażerowie lecący dalej na terenie UE - 2 euro (9 zł), a poza Europę 4 euro (19 zł).

Zima zaskoczyła bociany Bociany wracają do domu. A tu zima! Nagranie z Lubelszczyzny

Belgijski rząd nie przystał na propozycje linii lotniczych, żeby nowy podatek naliczać od rezerwacji dokonanych po 1 kwietnia, wówczas przewoźnicy mogliby dodatkowe opłaty przerzucić na pasażerów. Nowe przepisy obowiązują więc od pierwszego dnia miesiąca, a to znaczy, że do wszystkich rezerwacji trzeba doliczyć podatek.

Protesty w Tajwanie odbywają się codziennie Na Tajwanie protestują od pięciu tygodni. "Dla nich Polacy są bohaterami"

Mało czasu

Do nowych rezerwacji podatek jest doliczany automatycznie, ale osoby, które kupiły bilety wcześniej, np. w styczniu, otrzymują od Ryanaira pocztą elektroniczną wiadomość z informacją o dodatkowej opłacie. Pasażerowie, którzy kupili już wcześniej bilety z Belgii, otrzymali powiadomienia, że z ich kart kredytowych pobrana zostanie dodatkowa kwota w wysokości należnego podatku (2 euro w przypadku lotów do Polski).

Jednocześnie przewoźnik informuje, że nie trzeba zgadzać się na te warunki, można zrezygnować z lotu i otrzymać zwrot pieniędzy. Odwołać rezerwację można tylko do 6 kwietnia. Brak reakcji uznany zostanie za zgodę na dodatkową opłatę.

Nowy podatek dotyczy także lotów prywatnym samolotem lub helikopterem.

Źródło: fly4free.pl

Więcej o: