Co ma wspólnego Ryanair ze świętym Mikołajem? Niebawem się przekonacie

Ryanair uruchamia trzy nowe trasy. Jeszcze w tym roku samoloty tej linii zabiorą pasażerów pod koło biegunowe.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Oni trują Europę. Polska elektrownia na czele listy

Jak informuje portal Fly4Free, w październiku Ryanair uruchomi trzy nowe trasy do Rovaniemi w północnej Finlandii. Co ciekawe, to właśnie w tej miejscowości swoją oficjalną siedzibę ma święty Mikołaj. 

Ryanair poleci do Laponii

Dostaniemy się tam z lotnisk w Dublinie, Londynie (Stansted) oraz w Brukseli (Charleroi). Połączenia z Londynu będą realizowane cztery razy w tygodniu, natomiast z Dublina oraz z Brukseli - dwa. 

 

Mimo że we wcześniejszych latach Ryanair nie miał w swojej ofercie połączeń z fińskimi portami, zaczęło się to zmieniać w ubiegłym roku. Jesienią przewoźnik zaczął latać do Helsinek. Obecnie do stolicy Finlandii możemy polecieć nawet z dwóch polskich lotnisk - z Modlina oraz z Poznania. Mamy nadzieję, że jeśli loty do Rovaniemi będą cieszyły się popularnością, niebawem pojawią się także w ofercie polskich lotnisk. 

Rovaniemi w Laponii

Rovaniemi to miasto w północnej Finlandii, kilka kilometrów na południe od północnego koła podbiegunowego. Miejscowość jest stolicą regionu Laponia. Rovaniemi słynie przede wszystkim z tego, że znajduje się tu dom oraz główne biuro świętego Mikołaj i to właśnie tutaj docierają pisane na całym świecie przez dzieci listy. 

Atrakcją Rovaniemi jest też pole golfowe na zamarzniętym jeziorze oraz restauracje serwujące dania kuchni fińskiej. I co bardzo istotne, w tych rejonach Finlandii zorze polarne są widoczne przez około 200 nocy w roku. 

 
Więcej o: