Majówka 2022 - ile trwa i kiedy się zaczyna? Niektórzy mogą liczyć na dłuższe wolne

Majówka to okres, na który z utęsknieniem czekamy. Wtedy możemy odpocząć i zająć się sobą. Dla wielu, szczególnie uczniów, pytanie "Kiedy jest majówka 2022?" jest bardzo istotne. Okazuje się, że część osób może liczyć na dłuższy urlop od zajęć. Kogo ta zasada dotyczy?

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżami? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Ostatnie miesiące były ogromnym wyzwaniem dla wielu osób. Szczególnie odczuli to uczniowie oraz osoby pracujące. Przez wiele dni wisiało nad nami widmo obostrzeń związanych z COVID-19. Gdy jednak okazało się, że restrykcje zostały poluzowane, odetchnęliśmy z ulgą. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zasłużonym urlopem w taki sposób, w jaki sobie zaplanujemy.

Kiedy jest majówka 2022? Uczniowie i rodzice skarżą się na zbyt wiele obowiązków

Nadmiar nauki niezbyt dobrze wpływa na codzienne funkcjonowanie dziecka. Bywa, że uczniowie od rana do nocy ślęczą w książkach, gdyż wymagania nauczycieli są ogromne. Wielu rodziców skarży się na to i liczy, że dni wolne nastąpią jak najszybciej. Na portalu e-dziecko.pl przeczytać możemy mnóstwo komentarzy oburzonych i często zniechęconych rodzicieli:

Nauka w szkole, a odpoczynek w domu - taki powinien być podział, a nie przychodzi dziecko ze szkoły i musi czytać lektury, uczyć się na sprawdziany i jeszcze odrabiać lekcje.

W związku z tym przerwa jest potrzebna każdemu. Wiele osób zastanawia się kiedy jest majówka 2022. Zadajemy sobie to pytanie często ze względu na zmęczenie i wypalenie. Nadmiar obowiązków związanych ze szkołą lub pracą często zakłóca pozytywne samopoczucie i negatywnie wpływa na zdrowie.

Majówka 2022 - kiedy wypada? Niektóre osoby mogą liczyć na dwa razy dłuższe wolne

W tym roku 1 maja wypada w niedzielę. Dla większości czas wolny skoczy się już 3 maja, inni planują wziąć urlopy. Część wybierze się na zagraniczne wojaże, inni zostaną w domu. Są jednak grupy, które będą cieszyły się dłuższym o kilka dni wolnym. O kim mowa? Na przedłużoną majówkę liczyć mogą uczniowie szkół średnich, którzy nie przystępują w tym roku do egzaminu dojrzałości. Ostateczną decyzję muszą jednak podjąć dyrektorzy placówek.  

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: