Ile kosztuje sesja ślubna w Tatrach? Kwota może zaskoczyć, niektórzy są oburzeni

Ile kosztuje wykonanie sesji ślubnej w Tatrach? Okazuje się, że opłacenie fotografa nie jest jedynym wydatkiem dla pary młodej. Tatrzański Park Narodowego wymaga oddzielnej opłaty za organizację sesji zdjęciowej.

Więcej artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sesje ślubne w plenerze cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pary młode chętnie wybierają miejsca, które są dla nich ważne, nic dziwnego zatem, że wielu decyduje się na Tatry. Niestety, wykonanie zdjęć w tej lokalizacji jest dodatkowo płatne.

Ile kosztuje sesja ślubna w Tatrach?

Temat sesji ślubnej w najwyższych polskich górach pojawił się na grupie Tatromaniacy na Facebooku. Jedna z komentujących odpowiedziała, że za tę przyjemność zapłaciła 150 zł, co było i tak niskim kosztem, podliczając wszystkie wydatki.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Na stronie internetowej Tatrzańskiego Parku Narodowego znaleźć informację, że opłata w wysokości 150 zł brutto za jeden dzień zdjęciowy dotyczy wykonania sesji fotograficznych ślubnych lub rodzinnych na obszarze TPN.

- W trakcie wykonywania zdjęć nie zezwala się na zejście ze szlaku i użycie drona. Uczestnicy sesji mają obowiązek przestrzegania przepisów obowiązujących w parku. Zezwolenie zwalnia fotografa oraz parę młodą z opłat za wstęp do TPN - czytamy na stornie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Internauci są zaskoczeni i oburzeni

Niektórzy komentujący wątek byli bardzo zaskoczeni i oburzeni, że muszą zapłacić za zorganizowanie sesji zdjęciowej na obszarze chronionym prawnie. Niektórzy zwrócili uwagę, że po słowackiej stronie Tatr jest to całkowicie darmowe.

- To chyba jakaś kpina. Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Za co to jest opłata? Rozumiem zapłacić za bilet wstępu, ale za sesję zdjęciową? - czytamy w jednym z komentarzy.

Ile kosztuje sesja ślubna w Tatrach?Ile kosztuje sesja ślubna w Tatrach? fot. Facebook/ Tatromaniak

Tatrzański Park Narodowy jest obszarem chronionym

Warto podkreślić, że Tatrzański Park Narodowy jest obszarem chronionym prawnie o szczególnej wartości przyrodniczej. Jego głównym zadaniem jest zatem ochrona dzikiej przyrody. Konieczność ochrony tego miejsca zaczęła dojrzewać już pod koniec XIX wieku, jednak ostatecznie park narodowy utworzono tam z dniem 1 stycznia 1955 roku.

Tatry to jedyne w Polsce góry o charakterze alpejskim. To również jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją kozice i świstaki. Obszar posiada również unikatową florę - to jedyne miejsce w naszym kraju, gdzie zobaczyć można ok. 200 gatunków roślin naczyniowych.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: