Bieszczady. Szykują się spore zmiany. W wakacje turyści skorzystają z nowych atrakcji

Już w te wakacje na turystów przyjeżdżających w Bieszczady będą czekały nowe atrakcje. Urlopowicze będą mogli przejechać się kolejką gondolową nad Soliną i napić się herbaty w nowej Chatce Puchatka. Obie inwestycje mają być zakończone na początku wakacji.

Więcej artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bieszczady każdego roku odwiedzają tłumy turystów, którzy chętnie przybywają nad jezioro Solińskie i Połoninę Wetlińską. W obu miejscach już w te wakacje czekają nas wielkie otwarcia.

Nowości w Bieszczadach. Kolej linowa w Solinie

Kolejka gondolowa w Solinie to inwestycja Polskich Kolei Linowych. Prace są już na zaawansowanym etapie, a wszystkie wagoniki zostały już zamontowane. Co ciekawe, zostały one wyprodukowane w Szwajcarii, w jednej z najbardziej renomowanych fabryk w branży kolejek linowych.

Kolejka będzie wozić turystów na trasie o długości 1,5 km w 25 wagonikach gondolowych, przy czym każdy z nich może pomieścić 8 osób. Ich konstrukcja umożliwi widok 360 stopni, a specjalne tworzywo, z którego są wykonane, podziwianie wschodów i zachodów słońca. 

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach
Nowy ośrodek PKL Solina będzie nowoczesny. Dlatego również nowoczesne są wagony kolei widokowej, którymi turyści z prędkością 6 m/s będą podróżować nad zaporą, podziwiając niezwykłe krajobrazy

- mówi Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych, cytowany przez Fly4Free. Jak podkreślił, wszystkie wagoniki jak i cała infrastruktura kolejki są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przy okazji budowy kolejki powstają również inne elementy, między innymi wieża widokowa, a także park tematyczny, który ma wprowadzać turystów w świat bieszczadzkiej historii i legend.

 

Nowa Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej

Na lipiec planowane jest również otwarcie nowej Chatki Puchatka, której budowa zaczęła się w lutym 2020 roku. W ośrodku pojawi się też to, czego w starym schronisku najbardziej brakowało – kanalizacja, energia elektryczna i bieżąca woda. Więcej na temat budowy pisaliśmy w poprzednim artykule.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: