"Milionerzy". Kiedy zgodnie ze swą nazwą kwitną konwalie? Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego

W 530. odcinku popularnego programu "Milionerzy" padło pytanie o rozkwit konwalii. Uczestnik, który dopiero zaczął swoją grę o milion, już w pierwszym pytaniu skorzystał z koła ratunkowego. Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Już od ponad 20 lat emitowany jest program "Milionerzy". Przez te lata wielu uczestników próbowało swoich sił, by wygrać główną nagrodę - milion. Zagadnienia mają różnorodną tematykę i stopień trudności. Zaledwie czterem uczestnikom udało się odpowiedzieć na 12 pytań. Ostatnim milionerem został we wrześniu 2021 r. Jacek Iwaszko z Warszawy.

'Milionerzy'W "Milionerach" padło podchwytliwe pytanie geograficzne. Znałbyś odpowiedź?

"Milionerzy". Kiedy zgodnie ze swą nazwą kwitną konwalie?

Uczestnikiem 530. odcinka "Milionerów" był Wojciech Łuszczyk z Warszawy. Magister inżynier, który zawodowo oblicza wytrzymałość konstrukcji w przemyśle kosmicznym. Już na początku swojej gry był zmuszony do skorzystania koła ratunkowego. Do dyspozycji miał trzy opcję: pytanie do publiczności, pół na pół i telefon do przyjaciela. Uczestnik zdecydował się na pomoc publiczności. Pytanie, które sprawiło trudność uczestnikowi, brzmiało następująco:

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o hejcie po "Milionerach": Nie zgłosiłam się tam, bo uważam, że jestem omnibusem

Kiedy zgodnie ze swą nazwą kwitną konwalie?

  • A: w marcu
  • B: w maju
  • C: w lipcu
  • D: we wrześniu
To nie jest prosta rozgrzewka dla mnie. Konwalie mi się z żadnym miesiącem nie kojarzą

- przyznał uczestnik.

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o konwalie

Ostatecznie Wojciech musiał skorzystać z pomocy. Publiczność wybrała aż w 88 proc. odpowiedź B: w maju. Uczestnik zdecydował się zaznaczyć tę odpowiedź, która okazała się poprawna. 

Europejska konwalia majowa, taka jest pełna nazwa

 - wyjaśnił Hubert Urbański. Dalsze pytania nie sprawiły trudności uczestnikowi. Wątpliwości pojawiły się w pytanie za 20 tys. zł. Dalsze losy uczestnika zobaczymy w kolejnym odcinku "Milionerów".

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: