Wizz Air zmienia zasady podróżowania. Będzie normalniej, ale nie na wszystkich trasach

Węgierska tania linia dołącza do przewoźników, którzy liberalizują zasady podróżowania. Od 1 kwietnia noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Nie znaczy to jednak, że zmiany te obejmą wszystkie loty.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Od 1 kwietnia noszenie maseczek będzie obowiązkowe podczas lotów Wizz Air z i do krajów, gdzie wciąż jest to wymagane przez lokalne przepisy prawa. Z kolei w sytuacji, gdy zarówno kraj wylotu jak i przylotu nie mają takiego obowiązku, noszenie maseczki pozostanie osobistym wyborem każdego pasażera" – powiedziała portalowi Fly4free.pl Paulina Gosk z Wizz Aira.

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

W ten sposób dołącza do grona tych przewoźników, którzy przepisy dostosowują do regulacji swoich rządów. British Airways czy easyJet zniosły obowiązek zasłaniania nosa i ust, gdy taką decyzję ogłosił brytyjski rząd. Podobnie postąpił LOT, gdy w Polsce od 28 marca znacznie poluzowano restrykcje.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź zasady

Nie wszystkie rządy i linie lotnicze podejmują takie decyzje. Wybierając się w podróż Ryanairem pamiętajmy, że wciąż obowiązuje tam nakaz noszenia maseczki. Irlandzki przewoźnik powołuje się na rekomendacje m.in. Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), która wciąż utrzymuje tę zasadę w mocy.

Źródło: Fly4free.pl

Więcej o: