Polacy liderami rankingu turystycznego. Prześcignęliśmy Hiszpanów i Włochów

European Travel Commission opublikował raport dotyczący planów wyjazdowych Europejczyków w pierwszym półroczu 2022 roku. Polacy nie boją się COVID-19 i planują już wyjazdy. Widać wyraźnie, że zatęsknili za podróżami i w ten sposób stali się liderami rankingu.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Z badania wynika, że prawie 80 proc. Polaków planuje wycieczkę z minimum jednym noclegiem. Zarówno w Polsce, jak i na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Podróżujemy chętniej niż Hiszpanie (76 proc.), Włosi (67 proc.), Francuzi (63 proc.) i Niemcy (60 proc.).

Niemal 80 proc. ma plany wyjazdowe w pierwszym półroczu 2022 rokuNiemal 80 proc. ma plany wyjazdowe w pierwszym półroczu 2022 roku European Travel Commision

Niektóre paszporty są lepsze od innych Wybrali najsilniejsze paszporty na świecie. Polska poza czołówką zestawienia

Na początku sezonu w maju i czerwcu w podróż wybiera się 44 proc. ankietowanych. 48 proc. wyjeżdża do Europy, 36 proc. do Polski, a 10 proc. poza Stary Kontynent. Najczęściej wyjeżdżamy na cztery-sześć dni (37 proc.), następnie siedem-dziewięć dni (34 proc.). Pobyty dłuższe powyżej 12 dni wybiera sześć procent respondentów.

Raport European Travel CommissionRaport European Travel Commission European Travel Commission

W Japonii zakwitły wiśnie Rozrywka wcześniej zarezerwowana dla rodziny cesarskiej. Dziś przyciąga tłumy

Najchętniej wybierane kierunki

W badaniu pytano także o kwotę, jaką przeznaczamy na podróżowanie. 34 proc. planuje wydatek od 501 do 1000 euro (2330 - 4650 zł), a 20 proc. ankietowanych mniej niż 500 euro (2330 zł). Z raportu wynika, że najchętniej wypoczywamy w Chorwacji (10 proc. ankietowanych), Hiszpanii (7 proc.) i Niemczech (7 proc.). Często wyjeżdżamy też do Włoch i Grecji (po 6 proc.).

Źródło: European Travel Commission / Turystyka.wp.pl

Więcej o: